Спеціальні потреби

Ердоган: протести є частиною змови проти уряду Туреччини


Прем’єр-міністр Туреччини заявив, що акції протесту в країні є частиною змови проти уряду.

Промовляючи у вівторок, Реджеп Таїп Ердоган назвав демонстрації навмисною спробою заплямити імідж Туреччини і завдати шкоди її економіці. Він заявив, що протестувальники «намагаються перешкодити економічному зростанню Туреччини». Турецький прем’єр зазначив, що демонстрантів використовують фінансові установи та медіа з метою пошкодити економіці Туреччини.

Втім, у вівторок турецькі загони спеціального призначення застосували сльозогінний газ і водомети проти озброєних камінням, феєрверками та запалювальними бомбами антиурядових демонстрантів, коли вони спробували знову зайняти центральну площу Стамбула.

Сотні спецназівців, за підтримки важкої техніки, оточили площу Таксим в той час як бульдозери почали зносити барикади з бруківки і металевих щитів, споруджені демонстрантами.

Акції, які почалися як протести проти забудови площі, переросли в безпрецедентні демонстрації проти ісламістського уряду прем'єр-міністра Ердогана і призвели до розколу в турецькому суспільстві.

Поліція розігнала демонстрантів невдовзі після світанку - через кілька годин після того як Ердоган погодився зустрітися у середу з лідерами протестного руху, що охопив багато міст країни.

У ході демонстрацій загинули три людини і постраждали більше 5 тисяч.
XS
SM
MD
LG