Спеціальні потреби

Twitter постачає інформацію для RussiaToday, але відмовляє ЦРУ


Директор ЦРУ Джон Бреннан

«Твіттер» відмовляється робити аналітичні звіти та сортувати твіти в режимі реального часу для Центрального розвідувального управління США, тоді як надає ці послуги для російської компанії Russia Today. Прокоментувати ці повідомлення попросив в очільника ЦРУ Джона Бреннана сенатор Том Коттон.

«Чи ви не розчаровані, що американська компанія продає свій продукт для Russia Today, яка є пропагандистською зброєю російського уряду, і водночас не співпрацює з розвідувальним товариством у США», – запитав законодавець Коттон.

Глава американської розвідки прямо не підтвердив цього, але відповів, що «не збирається з ними сперечатися».

«Я розчарований, що немає більше активної співпраці з правоохоронними органами, яка могла б бути з боку приватного сектору США», – сказав Бреннан.

У директора ЦРУ законодавці також запитали, чи Russia Today є клієнтом компанії Dataminr, що спеціалізується на зборі інформації у Twitter.

«Я так думаю, але до кінця не впевнений. У мене не було інформації, що для них (для Dataminr – ред.) перестали надавати послуги», – відповів очільник ЦРУ.

Компанія Dataminr в реальному часі аналізує мільйони загальнодоступних твітів. Коли в світі щось відбувається, спеціальна програма фіксує спалах повідомлень про подію та повідомляє про це своїх клієнтів. Це допомагає фінансовим компаніям швидше реагувати на події, медики можуть раніше дізнаватися про спалахи хвороби, а кінокомпаніям це допомагає оцінити перспективи нових фільмів.

Коли у Парижі трапилися теракти у грудні минулого року, саме Dataminr оперативно повідомила про це спецслужби США. 5% акцій у Dataminr належить компанії Twitter.

Напередодні газета Wall Street Journal написала, що «Dataminr, єдина компанія, якій Twitter надає доступ до усіх твітів у реальному часі для подальшого аналізу, припинила співпрацю з ЦРУ».

Дивіться також: Американцям потрібен захист від багатіїв та влади - Берні Сандерс

Американцям потрібен захист від багатіїв та влади - Берні Сандерс. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:27 0:00

XS
SM
MD
LG