Спеціальні потреби

Депутатів не пустили до Тимошенко і Луценка


Депутатів не пустили до Тимошенко і Луценка

Ідея Арсенія Яценюка не спрацювала. Пробитися в камери до Тимошенко і Луценка, скориставшись своїм депутатським правом перевіряти умови утримання осіб під вартою, йому не вдалося.

До VIP-арештантів Лук’янівського СІЗО лідера «Фронту змін» не пустили. Пояснили, що дозвіл на побачення з конкретним ув’язненим може дати лише суд. А напередодні суд відмовив Яценюкові у побаченні з екс-прем’єркою та екс-міністром внутрішніх справ.

Що ж до права депутата відвідувати установи виконання покарань для здійснення контролю, то таку можливість політику надали. Керівництво СІЗО провело для Яценюка і групи депутатів, які прибули разом із ним, екскурсію приміщеннями «Лук’янівки». Лідеру «Фронту змін», а також бютівцям Сергію Соболєву і Остапу Семераку та нунсівцю Руслану Князевичу показали, зокрема, новозбудований жіночий корпус, в’язничну їдальню та медпункт.

Хоча депутати так і не змогли зустрітися із заарештованими лідерами опозиції, проте отримали незабутні враження. Яценюк написав у Фейсбуці про своє «гнітюче враження» від переповнених камер, де «тисячі людей сидять роками без вироку». А Соболєв назвав умови утримання «жахливими».

Відвідини слідчого ізолятора навернули політиків на думки про необхідність змін кримінально-процесуального законодавства. Законопроекти про декриміналізацію статей КПК, що дасть змогу відпустити з СІЗО велику частину нинішніх в'язнів, опозиція пообіцяла ініціювати у терміновому порядку.

А тим часом Верховна Рада таки зареєструвала законопроект про амністію для Юлії Тимошенко і Юрія Луценка. Законопроект подав депутат від депутатської групи «Народна самооборона» Геннадій Москаль. У понеділок прес-служба Москаля повідомляла про те, що апарат ВР відмовлявся реєструвати законопроект, називаючи його політично заанґажованим. Законопроект Москаля посилається на норми Конституції та Закону про застосування амністії. Йдеться про право парламенту амністувати осіб, проти яких здійснюється кримінальне переслідування. У разі, якщо законопроект буде підтриманий, він має набрати чинності з дня його опублікування.

Втім, опозиція, як виглядає, не вірить у можливість підтримки цього законопроекту провладною більшістю. Депутати від БЮТ уже заявили, що амністія їх лідерові Юлії Тимошенко не потрібна, оскільки ніякого злочину вона не вчинила.

Натомість більші шанси на проходження має інша законодавча ініціатива, внесена лідером фракції БЮТ Іваном Кириленком. Він запропонував Раді скасувати закон про кримінальну відповідальність за перевищення влади. Саме за цим законом сьогодні судять Юлію Тимошенко. І на думку деяких політиків та експертів, депутати з більшості можуть бути зацікавлені в декриміналізації згаданої статті. Адже в майбутньому, при зміні влади, це убезпечило б і їх від долі екс-прем'єрки.

Нагадаємо: лідер опозиції Юлія Тимошенко була зарештована 5 серпня і вже 40 днів перебуває у Лук'янівському СІЗО. Там вона залишатиметься ще принаймні до 27 вересня, коли суд, після взятої двотижневої перерви, поновить слухання в «газовій» справі.

А тим часом перевідати ув’язнену бажає президент Європейської народної партії Вільфред Мартенс, який прибуває з візитом в Україну з 13 по 16 вересня. Мартенс уже надіслав відповідне прохання до Печерського райсуду.

XS
SM
MD
LG