Спеціальні потреби

Тимошенко шукає захисту в Європейському суді


Юлія Тимошенко розмовляє зі своїми прихильниками

Напередодні судових слухань у справі Юлії Тимошенко лідер «Батьківщини» подала скаргу до Європейського суду з прав людини. У своєму поданні опозиціонер оскаржує правомірність порушених проти неї кримінальних справ, як також законність її затримання Генпрокуратурою 24 травня.

Про подану скаргу Юлія Тимошенко та її захисник Сергій Власенко повідомили на прес-конференції в середу.

Що ж до процесу у вітчизняному суді, що розпочинається у п’ятницю, то його спрямованість Тимошенко вважає визначеною наперед.
«Можу сказати, що рішення Печерського райсуду вже давно написане в адміністрації Януковича, вичитане ним особисто і доведене до суду. Тому немає ніякої інтриги в судовому процесі», – заявила Тимошенко.

Лідер «Батьківщини» назвала майбутній суд «судилищем, яке відбуватиметься за персональною вказівкою Януковича». Саме президент, за словами опозиціонерки, є замовником кримінальних справ проти неї, що мають на меті знищити її як політичного конкурента.

«Я знаю, що вони хочуть виходити на найжорсткіші і найбезпрецедентніші рішення», – сказала екс-прем’єр.

А коментуючи чутки, що циркулюють у ЗМІ, про її можливий арешт у серпні, порадила поставити це запитання «замовнику розправи Януковичу».

Тимошенко також заперечила, що має борги перед Російською Федерацією. Вона назвала лист про борг ЄЕСУ, надісланий Азарову російським Міністерством оборони, «політичноою провокацією, аби допомогти Януковичу розправитися з політичними опонентами».

Напередодні прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна не буде віддавати Росії особисті борги Тимошенко. Тема «боргів ЄЕСУ», вочевидь, фігуруватиме на суді як доказ існування у екс-прем’єрки особистих інтересів під час підписання нею «газових» домовленостей 2009 року.

Судові слухання у «газовій справі» Тимошенко розпочнуться у п’ятницю 24 червня у Печерському райсуді Києва. Раніше партія «Батьківщина» оприлюднила вимогу проводити слухання в Українському домі, забезпечивши пряму трансляцію. Тепер «Батьківщина» кличе українців прийти підтримати Тимошенко під стіни Печерського суду. Опозиція побоюється планів влади провести суд і винести обвинувальний вирок у режимі «бліцкриґу», а тому закликає громадян бути небайдужими і зламати ці плани.

А тим часом експерти висловлюють думку, що Юлії Тимошенко загрожує – щонайбільше – умовний термін покарання. Мовляв, ув’язнити опозиціонерку занадто небезпечно для влади, оскільки це спричинило б кризу у стосунках із Заходом. Натомість головної мети влади,– кажуть аналітики, – а саме недопуску Тимошенко до участі у виборах, умовний термін дає змогу досягти.

XS
SM
MD
LG