Спеціальні потреби

Тимошенко таки оглянуть закордонні лікарі?


Тимошенко таки оглянуть закордонні лікарі?

Ситуація зі станом здоров’я Юлії Тимошенко, довкола якого циркулює так багато чуток і кривотлумачень, нарешті може прояснитися. Ув’язнена опозиціонерка, яка не підпускає до себе медкомісії з МОЗ України, погодилась на обстеження німецькими лікарями.

Про те, що екс-прем’єрка дала згоду пройти повне медобстеження, повідомив у середу її адвокат Сергій Власенко. Як він сказав, Тимошенко зворушена пропозицією німецьких лікарів надати їй медичну допомогу і висловлює за це вдячність німецькому урядові, а також особисто канцлерові Анґелі Меркель.

За його словами, Тимошенко погодилась також, щоб до медкомісії, окрім німецьких, увійшли українські світила. За умови, що це будуть лікарі, яким вона довіряє, а не представники Мінохорони здоров’я.

Генпрокуратура, своєю чергою, днями заявляла про готовність дати дозвіл на обстеження екс-прем’єрки іноземними лікарями. В ГПУ обіцяли навіть посприяти роботі спільної медгрупи. На той момент медичну допомогу ув’язненій пропонували лікарі з Канади, і єдиною перешкодою для цього, як стверджували прокурори, була відсутність офіційно оформлених звернень.

Тепер є офіційне звернення німецьких медиків, і є згода Тимошенко. Однак стосовно того, чи й справді Генпрокуратура не перешкоджатиме незалежному медобстеженню, залишаються певні сумніви. Від представників ГПУ уже починають лунати заяви про те, що дипломи закордонних лікарів потребують перевірки. Представники відомства продовжують також заявляти, що хвороба Тимошенко – не більше ніж хитрощі з метою уникнути покарання.

А тим часом справа Тимошенко далі залишається каменем спотикання між українською владою і світовою спільнотою. Тему жваво обговорюють на зимовій сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи, що відкрилась цього тижня у Страсбурзі.

Новообраний президент ПАРЄ Жан-Клод Міньйон написав листа Юлії Тимошенко. Про зміст цього послання, переданого через доньку Євгенію, новий голова Асамблеї переповів українським журналістам у Страсбурзі. Він запевнив екс-прем’єрку, що в Європі про неї не забули і докладуть усіх зусиль, аби їй допомогти.

Свою стурбованість ситуацією з Тимошенко президент ПАРЄ висловив також під час зустрічі на сесії в Страсбурзі з міністром закордонних справ України Костянтином Грищенком. Той, своєю чергою, запевнив, що екс-прем’єрка утримується в тюрмі у найкращих умовах, можливих в Україні, і їй надають найкраще можливе в Україні медичне обслуговування.

Відповідь головного українського дипломата обурила опозицію. Партія «Батьківщина» видала заяву, в якій порадила Грищенку самому скористатися послугами тюремної медицини. А бютівець Григорій Немиря у Страсбурзі заявив, що міністр Грищенко не має права обговорювати з європейцями умови утримання Тимошенко. Адже незаконним, за його словами, є сам факт її перебування у в’язниці.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG