Спеціальні потреби

Хвору Тимошенко Кіреєв знову відправив у СІЗО


Протест на підтримку Юлії Тимошенко

У камері щось сталося зі здоров’ям Юлії Тимошенко, симптоми хвороби дивні і тривожні. Про це перед початком судового засідання у четвер повідомив журналістам перший заступник лідера партії «Батьківщина» Олександр Турчинов.

«Вчора різко почало погіршуватись її здоров’я, з незрозумілих причин. На всьому тілі проявилися синці у вигляді лопнувших судин», – сказав Турчинов. На його думку, життю Тимошенко загрожує небезпека.

З клопотанням негайно провести медичне обстеження заарештованої і, насамперед, узяти кров на аналіз звернувся до суду адвокат екс-прем’єрки Юрій Сухов. При цьому підсудна наполягала, щоб обстеження робили не тюремні медики, яким вона не довіряє, а її особистий лікар.

А під час засідання, вже під вечір, Тимошенко раптом стало зле. Вона зблідла і попросила перервати слухання. Кіреєв оголосив перерву на 10 хвилин.

Між тим до прохання підсудної про медичне обстеження приєдналася Генпрокуратура. Прокурори попросили Печерський суд дозволити викликати лікаря в СІЗО.

Своєю чергою, адвокат наполягав на звільненні екс-прем’єрки з-під арешту за станом здоров’я, про що й подав клопотання.

Кіреєв пішов думати у нарадчу кімнату. І, повернувшись, оголосив рішення: залишити Тимошенко під вартою. За рахунком, це вже восьма відмова на восьме клопотання відпустити опозиціонерку додому.

Суд поновиться у понеділок 22 серпня. На черзі, за процедурою, допит підсудної. Однак під час слухань у четвер Тимошенко заявила, що давати свідчення не буде, доки суд не виконає її вимоги. Вона, зокрема, вимагає долучити до справи низку документів, які, на її думку, підтверджують, що кримінальну справу сфальшовано, а також викликати свідків захисту. Досі з усіх свідків, про яких просив захист, суд погодився заслухати лише Турчинова.

Крім того, захист планує просити суд про те, щоб у той день, коли закінчать допитувати свідків і свідчитиме сама Тимошенко, було поновлено відеотрансляцію із судової зали. Про це повідомив народний депутат від БЮТ Андрій Шевченко, якого цитує прес-служба «Батьківщини».

А тим часом в опозиціонерки з’являються дедалі нові і нові заступники. На її захист вкотре висловився перший президент України Леонід Кравчук. Як він заявив, екс-президент Віктор Ющенко, який свідчив у середу проти екс-прем’єрки, так само несе відповідальність за «газові» угоди 2009 року і мав би сидіти на лаві підсудних поряд із нею.

Негайно звільнити лідерку опозиції зажадав президент Всеукраїнського конгресу українців Євген Чолій. «Тут не є питання пані Тимошенко, тут є питання демократії в Україні», – сказав журналістам Чолій. Як він додав, ця тема буде головною на 5-му форумі світових українців, що у п’ятницю починає свою роботу в Києві.

Несподіваний відгук прийшов також із Москви. Російський прем’єр Володимир Путін може взяти участь у процесі і дати свідчення на захист Тимошенко. Цього не виключив прес-секретар Путіна в інтерв’ю газеті «Коммерсант». Він, однак, зауважив, що для цього Печерський райсуд має направити запит до Москви.

Про необхідність викликати у ролі свідків Путіна і Міллера заявив у середу в Печерському райсуді Віктор Ющенко. Екс-президент висловив думку, що лише свідчення російського прем’єра та голови Газпрому дадуть змогу встановити всі обставини підписання «газових» угод-2009.

XS
SM
MD
LG