Спеціальні потреби

Тимошенко припинила голодування


«Учора ввечері вона вже прийняла першу їжу, і це були перші ковтки соку», – сказав журналістам у п’ятницю лікар берлінської клініки «Шаріте» Лутц Хармс.

Припинити голодування, що тривало 18 днів, екс-прем’єрку переконали німецькі лікарі, а також соратники по опозиції. «Голодування було припинено у найбільш критичний момент, коли не лише здоров’я, а й саме життя Юлії Тимошенко опинилося під загрозою», – мовиться у заяві, яку поширила в п’ятницю Об’єднана опозиція.

Сама ж Тимошенко заявила, що вважає мету свого голодування досягнутою. Відозву від імені опозиціонерки озвучила під стінами харківської лікарні її донька Євгенія.

«Мета, заради якої я починала голодування, досягнута – вже ніхто не зможе сприймати цю Верховну Раду як легітимну та демократично обрану. Тому я вважаю можливим на 18-му дні припинити голодування та продовжити свою боротьбу проти корумпованого режиму Януковича всіма іншими засобами», – зачитала мамину заяву Євгенія Тимошенко.

Не так однозначно сприймають це протестне голодування аналітики. На думку більшості, вдаватися до такої форми протесту Тимошенко не вартувало. «Небезпечною грою» назвав голодування Тимошенко директор Київського центру політичних досліджень та конфліктології Михайло Погребинський.

«Я обурений таким методом боротьби за свою політичну позицію. Я вважаю, що здоров’я дорожче. Стосовно ж мотивації, що весь світ дізнався про фальсифікації на кількох мажоритарних округах, – весь світ і так дізнався, і без її голодування», – сказав Погребинський Голосу Америки.

Як додав експерт, «Я сподіваюся, що Тимошенко більше не використовуватиме такий метод політичної боротьби. На владу це жодним чином не впливає. А ось Тимошенко може догратися з тими голодуваннями. І якщо її не стане, від того Україні і народу не буде краще».

Шляхом голодування Тимошенко намагалася привернути більш емоційну увагу міжнародної спільноти до українських виборів, прагнула сколихнути громадську думку. Але реалізувати це завдання їй не вдалося, – вважає голова Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

«Найбільш прикро для неї те, що навіть міжнародна спільнота дуже стримано поставилась до факту голодування Тимошенко. В усякому разі, такого резонансу, який був навесні, під час історії з синцями, що спричинила справжню кризу в стосунках між Україною і Заходом, – нічого подібного не сталося. Зараз голодування Тимошенко не призвело до такої різкої емоційної реакції Заходу. Ситуація з виборами перекрила сам факт голодування Тимошенко», – сказав Фесенко Голосу Америки.
Припинити голодування, що тривало 18 днів, екс-прем’єрку переконали німецькі лікарі, а також соратники по опозиції. «Голодування було припинено у найбільш критичний момент, коли не лише здоров’я, а й саме життя Юлії Тимошенко опинилося під загрозою.

Як зазначив експерт, суспільство також відреагувало мляво. «Дивуватися не варто. Значна частина суспільства починає сприймати тему Тимошенко доволі абстрактно. Не те що забувають про неї – ні. Але це сприймається як якась паралельна реальність. Вона існує, але на реальний політичний процес не впливає. І це теж прикрий факт для Юлії Володимирівни. Тому я думаю, що це голодування того результату, на який розраховувала Тимошенко, не дало. І тому в майбутньому, перш ніж робити такі речі, варто оцінювати наслідки», – сказав Фесенко.

Нагадаємо: Юлія Тимошенко вже вдруге за час ув’язнення оголошує голодування. У квітні цього року екс-прем’єрка голодувала на знак протесту проти її побиття тюремниками.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG