Спеціальні потреби

Адмінсуд розглядає «частотну справу» щодо «5-го каналу» та ТВі


Адмінсуд розглядає «частотну справу» щодо «5-го каналу» та ТВі

Вищий адміністративний суд України продовжив розгляд справи «5-го каналу» та ТВі щодо позбавлення каналів ліцензій на мовлення.
ТВі та «5 канал» звернулися до Вищого адміністративного суду із касаційною скаргою на рішення Київського адміністративного суду, який визнав позбавлення частот та ліцензій каналами.

Очікувалось, що вже у вівторок адмінсуд поставить крапку у цій справі, проте у розгляді зробили перерву до 26 січня. Перерва зумовлена тим, що один з касантів – телеканал ТВі – оголосив заяву про зміну касаційної скарги, на вивчення якої сторонам потрібен час.

Перед розглядом справи «5-ий канал» оприлюднив заяву, в якій повідомив, що канал піддали позаплановим перевіркам за ініціативою Нацради України з питань телебачення та радіомовлення. «Чинними законами України Національна рада не наділена правами на проведення перевірок телерадіоорганізацій», – йдеться у заяві.

«5-ий канал» продовжує політику прозорості у цій справі: забезпечує пряму трансляцію судового засідання і сподівається, що факт позапланової перевірки телеканалу не є черговим проявом політичного тиску на засоби масової інформації з боку регуляторного органу», – заявила прес-служба «5-го каналу». Тим не менш, пряму трансляцію процесу суд заборонив.

Міжнародна правозахисна організація «Article 19» висловила занепокоєння тим фактом, що анулювання ліцензій на мовлення означатиме серйозне втручання у свободу ЗМІ.

«Article 19» уважно слідкуватиме за долею справи у Вищому адміністративному суді, дивлячись на неї з перспективи права ТВі та «5-го каналу» на свободу висловлення поглядів, а також на ті значні наслідки, що їх рішення суду матиме на свободу медіа в Україні», – заявили правозахисники.

Також організація закликала Вищий адмінсуд взяти до уваги аспект свободи висловлення поглядів, розглядаючи справу про скасування рішення про виділення частот та захистити права обох телеканалів.

XS
SM
MD
LG