Спеціальні потреби

Український інституту національної пам’яті має нового голову


Український інституту національної пам’яті має нового голову

Український інститут національної пам’яті було створено з ініціативи президента Ющенка, аби краще дослідити темні й суперечливі сторінки української історії. Після зміни президента були чутки про можливе закриття Інституту, але уряд призначив йому нового голову – Валерія Солдатенка.

Валерій Солдатенко народився на Донеччині, і це може стати ще одним предметом критики з боку опозиції, яка вже заявила, що всі посади в країні розподіляються за регіональним принципом.

Поза тим, історичну освіту пан Солдатенко здобував у Києві. Він історик, член-кореспондент Національної академії наук. В основному новий очільник Українського інституту національної пам’яті займався історією партії.

З 1976 р. до 1984 р. працював старшим науковим співробітником Інституту історії партії при ЦК Компартії України – філіалу Інституту марксизму-ленінізму при ЦК КПРС. У 1984-1988 рр. очолював кафедру історичного досвіду КПРС Київської вищої партійної школи. З 1988 р. до 1991 р. – завідувач відділу історико-політичних досліджень Інституту політичних досліджень ЦК Компартії України. З 1992 р. до теперішнього часу – завідувач відділу етноісторичних досліджень Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Кураса НАН України.

Натомість серед основних напрямків діяльності Інституту – Голодомор, Друга світова війна та участь у ній українців, концепція історичної освіти, козацька доба та вшанування жертв політичних репресій.

Я повідомили кореспондентові «Голосу Америки» джерела в Українському інституті національної пам’яті, там було оголошено, що виконувач обов’язків голови Ігор Юхновський, який до червня був єдиним головою Інституту, нині перебуває у відпустці до 12 серпня. Відтак це призначення виявилося несподіванкою для працівників Інституту.

На його офіційному сайті нічого не має про нового керівника, тоді як на сторінці керівництва досі інформація про Юхновського.

Валерія Солдатенка пов’язують із фракцією комуністів у Верховній раді. У зв’язку з цим таке призначення виглядає логічним, оскільки головою Національного архіву була призначена комуністка Ольга Гінзбург.

XS
SM
MD
LG