Спеціальні потреби

Партія регіонів залишається фаворитом серед українців


Партія регіонів залишається фаворитом серед українців

Якби найближчим часом відбулися парламентські вибори, більше голосів отримала б Партія регіонів. За результатами опитування соціологічної служби Центру Разумкова, 28,2% з тих, хто збирається взяти участь у голосуванні, обрали б саме цю політичну силу.

На другому місці за популярністю – Блок Юлії Тимошенко, який підтримали 17% опитуваних. 10% обрали партію «Фронт змін», 6,7% – партію «Сильна Україна».

Соціологи ж зазначають, що частка тих, хто готовий підтримувати Партію регіонів (ПР), знизилася більш ніж на 12%, порівняно із результатами такого ж опитування всередині 2010 року.
Політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пентра», Володимир Фесенко так прокоментував лідерство ПР у гонці партійних рейтингів:

«Така ситуація обумовлена монопольним статусом Партії регіонів у середовищі російськомовного електорату, тоді як пост помаранчевий електорат розколотий. У російськомовної частини політичного спектру у ПР так і не з’явилося серйозних конкурентів. Була надія на Сергія Тігіпка, але він надмірно ототожнився із владою, став завзятим пропагандистом не своїх і не дуже популярних реформ, а його партія «Сильна Україна» не тільки не демонструє якоїсь новизни, але й завзято повторює помилки та хвороби своїх старших друзів».

Володимир Фесенко висловився і щодо падіння рейтингу ПР порівняно із минулими опитуваннями. Це, на його думку, спричинено соціально-економічними проблемами – ростом ціни на бензин, на деякі продукти харчування та підвищення комунальних тарифів.

Рейтинг БЮТ, за словами політолога, не зростає через те, що «перш за все, більшість виборців, в тому числі і опозиційно налаштованих, не довіряють Юлії Тимошенко».

«За даними опитування Інституту соціальних досліджень ім. О. Яременка та Центру «Соціальний моніторинг» (за грудень 2010 р.) Юлії Тимошенко не довіряють 70% громадян України. За даними опитування Центру Разумкова, діяльність Тимошенко не підтримували 63,6% респондентів, а повністю підтримували всього 10%. Розчарування та втома від Юлії Тимошенко занадто великі, що продовжують діяти і зараз, через рік після президентських виборів», – говорить Володимир Фесенко.

Оцінку опозиційній лідерці дав і діючий міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко у своїй статті «Погана порада Тимошенко» в російській газеті «Moscow Times». Стаття стала відповіддю на публікацію Юлії Тимошенко у цьому ж виданні, в якій вона закликала поширити в Україні революційний досвід Тунісу і Єгипту.

«З Че Гевари вийшов би, мабуть, поганий сантехнік чи будівельник, так само і Тимошенко не стала хорошим прем’єр-міністром. Вона не реалізувала системні реформи, оскільки, як справжній революціонер, ставилася до економіки як до барикади. Вона виявилася не готовою до глобальної економічної кризи, тому що була нездатна масштабно мислити економічними категоріями. На додаток до всього, їй важко було делегувати повноваження іншим, оскільки вона не довіряла нікому і бачила одних зрадників», – впевнений Костянтин Грищенко.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG