Спеціальні потреби

Протести переміщаються "під вікна" Януковича


Українці підступаються до Межигір'я
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

Українці підступаються до Межигір'я

В Україні тиждень розпочався сутичками міліції з протестувальниками біля резиденції президента Януковича. Активісти громадських організацій вимагали звільнення колег, арештованих минулого тижня за проведення несанкціонованого мітингу. Влада традиційно заборонила мирне зібрання. Експерти і правозахисники вказують на необхідність вдосконалення правила масових заходів, оскільки нині чиновники мають багато можливостей обмежувати право громадян проводити мітинги.

Десятки людей протестували біля резиденції президента Януковича в Межигір’ї. Учасники скандували антипрезидентські гасла і вимагали звільнити членів організації «Демократичний альянс», арештованих минулого тижня за проведення несанкціонованої акції. В ході сутичок із правоохоронцями затримано одного із учасників, активіста «Демократичного альянсу» Олександра Кашпара. Його відпустили лише після втручання народного депутата. Він каже, що не порушував громадського порядку:

«Я був скраю. Беркутівцям хтось дав команду, щоб хапали хлопця з рюкзаком. І мене почали тягнути до автобуса».

Влада традиційно заборонила зібрання біля резиденції глави держави, пояснивши це незручностями для мешканців навколишніх будинків.

Говорить Родіон Старенький, селищний голова Нових Петрівців:

Я вам зізнаюся, як народний депутат: це мабуть найпрекрасніша зустріч із виборцями, яка в мене колись була. Якщо ви захочете повторити, звертайтеся, бо я вважаю, що право на мирні збори, право на протест – священні.
Леся Оробець
«Як бачимо, ця зустріч переросла у мітинг. Шумний мітинг».

Народний депутат Леся Оробець обурена, що чиновники перешкоджають громадянам висловлювати свою позицію на мітингах. Їх проведення забороняють суди, а на організаторів накладають штрафи і арештовують. Людей залякують, каже вона:

«Я вам зізнаюся, як народний депутат: це мабуть найпрекрасніша зустріч із виборцями, яка в мене колись була. Якщо ви захочете повторити, звертайтеся, бо я вважаю, що право на мирні збори, право на протест – священні.

Правозахисні організації вказують, що влада все частіше вдається до обмеження права громадян на мирні зібрання. Минулого тижня суд заборонив опозиції проводити мітинги в Харкові і перешкоджав акції в Полтаві. Експерти закликають законодавчо врегулювати суперечливі питання проведення масових протестів. Провладні політики підготували законопроект, проте громадські активісти вказують, що він дає чиновникам багато інструменів для заборони мирних зібрань.
XS
SM
MD
LG