Спеціальні потреби

Янукович і Медведєв обговорили арешт Тимошенко?


Зустріч президентів Віктора Януковича і Дмитра Медведєва в Сочі

Державні кордони, газ, інтеграційні процеси на пострадянському просторі. Такі питання обговорили президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмитро Медведєв, зустрівшись у Сочі.

Принаймні саме це коло питань окреслив перед початком переговорів російський президент Медведєв.

«Я пропоную сконцентруватися на регіональній співпраці, поговоримо про міжнародні питання, нам треба думати про остаточне вирішення питання державного кордону», – сказав Медведєв. Як він додав, тем для розмови багато, і розмова має бути «відверта, пряма і дружня».

Своєю чергою, президент України висловив оптимізм щодо вирішення проблемних питань.

«Ми завжди прагнули і будемо прагнути до пошуку вирішення будь-яких питань. І ми приречені їх вирішувати», – заявив Янукович.

Серед тем обговорення, анонсованих президентами, не згадувався арешт Юлії Тимошенко. Утім, як стверджують поінформовані джерела, саме в цьому полягала головна причина запросин Януковича на розмову в Бочарів Ручай – сочінську резиденцію Медведєва, де російський президент зараз проводить робочу відпустку.

Як повідомило напередодні агентство «Інтерфакс-Україна», Москва поінформувала Київ про намір включити це питання до порядку денного зустрічі двох президентів. За словами джерела, цитованого агентством, «Росія пішла ва-банк у відстоюванні газових контрактів». Ідеться про те, що обвинувачення, висунуте Тимошенко, рикошетом вдарило по російській стороні, а саме по прем’єрові Путіну, чий підпис також стоїть під «газовими» угодами.

Як зазначають експерти, напередодні виборів у Росії для Путіна небажаним був би висновок українського суду про незаконність угод. Такий вердикт кинув би тінь на російського прем’єра, підірвавши його рейтинги. А відтак Кремль, на думку політологів, у питанні газових угод захищає не Тимошенко, а себе.

Натомість українська сторона – вважають оглядачі – використовує арешт екс-прем’єрки для тиску на росіян з метою перегляду газових контрактів. На необхідності зниження ціни на газ постійно наголошує прем’єр Микола Азаров. А президент Янукович напередодні переговорів у Сочі сказав, що сторони мусять знайти компроміс і переглянути «газові» ціни, не вдаючись до судової процедури.

Однак чи справді зачіпалася тема арешту Тимошенко у сочінських переговорах, невідомо. Про що саме говорили два президенти у Бочаровому Ручаї впродовж 4 годин і про що вони врешті домовились, наразі інформації немає.

Судячи з усього – не домовилися ні про що. Увечері 11 серпня Печерський райсуд оголосив рішення залишити Юлію Тимошенко в СІЗО. Суддя Кіреєв відхилив ось уже п’яте клопотання захисту про звільнення екс-прем’єрки з-під варти.

Нагадаємо також: напередодні зустрічі в Сочі адміністрація президента Януковича заперечила, що тема арешту Тимошенко зачіпатиметься під час переговорів. А сам президент Янукович вкотре наголосив, що процес Тимошенко не є політичним і що він як президент «не може і не буде втручатися в роботу українських судів».

XS
SM
MD
LG