Спеціальні потреби

Британія оголосить свої списки «санкцій Магнітського», в яких очікують росіян та інших


Міністр закордонних справ Домінік Рааб 6 липня оголосить у парламенті списки осіб під санкціями, які одразу ж наберуть чинності

Британський уряд у понеділок вперше оголосить список іноземних громадян, яким заборонено в'їжджати в країну, і активи яких мають бути заморожені через причетність тих осіб до порушень прав людини.

До цього часу майже усі британські санкції були частиною колективних рішень в межах Європейського Союзу та ООН.

...Не впускати їх в країну, не дозволяти переводити гроші через наші банки і не давати їм заробляти в нашій економіці.
Домінік Рааб

Британія вийшла з ЄС 31 січня, але до кінця 2020 року ще користується більшістю правил ЄС.

Нові британські санкції мають набрати чинності негайно після того, як їх у парламенті 6 липня оголосить міністр закордонних справ Домінік Рааб.

У Лондоні заявили, що Велика Британія використовуватиме власний режим санкцій у співпраці з ЄС, США, Канадою та Австралією для покарання причетних до серйозних злочинів.

“З цим законом Велика Британія матиме можливість зупиняти тих, хто причетний до серйозних порушень прав людини: не впускати їх в країну, не дозволяти переводити гроші через наші банки і не давати їм заробляти в нашій економіці”, - заявив Домінік Рааб.

Британська преса повідомляє, що Рааб, який раніше працював адвокатом з питань прав людини, був одним з прихильників жорсткого британського режиму санкцій, хоча інші урядовці застерігали про негативний вплив таких дій на відносини з деякими важливими для Лондона країнами.

Очікують, що у списку будуть кілька десятків імен зокрема громадян Росії та Саудівської Аравії, які підпадають під британську версію ухваленого в США закону «Акт Магнітського».

Сергій Магнітський працював юристом інвестиційного фонду Heritage Capital міжнародного фінансиста Вільяма Браудера.

Магнітський помер за ґратами у 2009-му у віці 37 років після майже річного досудового ув'язнення.

Вільям Браудер заявляє, що Сергія Магнітського вбили за те, що він виявив створену російськими посадовцями корупційну схему на сотні мільйонів доларів.

Дивіться також: Американська мрія: як досягти успіху у США – досвід емігрантів з України

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG