Спеціальні потреби

Актуально

Українські експортери судитимуться із урядом щодо розподілу квот на зерно

Українські експортери судитимуться із урядом щодо розподілу квот на зерно

Декілька великих компаній-зернотрейдерів розглядають можливість подання судових позовів проти українського уряду за встановлені обмеження експорту купленого ними зерна. Керівник Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко заявляє, що за захистом можуть звернутися найпотужніші гравці ринку, які через неотримання квот зазнають найбільших збитків:

«Це пов'язано з тим, що вони отримали великі фінансові позики в банках, використали ці позики для того, щоб купити продукцію. Вона знаходиться на їх елеваторах, але компанії не отримали квоти і ліцензії на експорт цієї продукції. Вони не можуть повернути кошти, які взяли в банках», - цитує експерта Українська зернова асоціація.

Про проблеми компаній експортерів, серед яких і великі транснаціональні та американські підприємтсва у Києві із українськими урядовцями говорила і керівник відділу в справах Росії та Євразії офісу торгового представника США Бетсі Гефнер. Вона висловила занепокоєння непрозорими правилами регулювання ринку. Заяви урядовців щодо необхідності обмежень задля продовольчої безпеки країни експерт назвала непереконливими, оскільки зібраний врожай був вище ніж зазвичай:

«Наше занепокоєння, можливо, було б не таким серйозним, якби були введені квоти, але процес їх розподілу був прозорим і справедливим», - підкреслила представник уряду США. Американський урядовець наголошує, що якщо ситуація із квотами не зміниться до літа, компанії-експортери будуть змушені скасувати укладені угоди.

В той же час українські урядовці демонструють, що не мають наміру йти на поступки у питанні квот і продовжують наполягати, що обмеження експорту є вимушеним заходом в інтересах продовольчої безпеки країни. Міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк заперечив звинувачення США щодо порушень Україною правил СОТ на ринку зернових.

В Сполучених Штатах не виключають, якщо уряд і надалі всупереч правилам Світової організації торгівлі продовжуватиме політику дискримінації іноземних компаній, постане питання застосування економічних санкцій проти країни. Крім того, транснаціональні компанії-експортери будуть змушені згорнути інвестиції в український аграрний сектор.

Всі новини дня

Американський ветеран заснував організацію для допомоги українським захисникам. Відео

Американський ветеран, який воював в Україні і втратив там товариша, заснував організацію для допомоги українським захисникам. Карл Ларсон досі зберігає одяг із кров’ю побратима з Іноземного легіону.

Військові експерти: українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу. Відео

Про переваги української армії у контрнаступі ми поговорили із двома американськими військовими експертами. Обидва впевнені - українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу.

В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео

У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів - промислова екологиня. Відео

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів. Про це у коментарі Голосу Америки розповіла промислова екологиня Анна Амбросова.

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:38 0:00

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени – деталі з Конгресу США від Катерини Лісунової.

Більше

XS
SM
MD
LG