Спеціальні потреби

«Вахта прав людини»: В Україні збереглась дискримінація та зростає тиск на журналістів і правозахисників


«Вахта прав людини»: В Україні збереглась дискримінація та зростає тиск на журналістів і правозахисників

Міжнародна правозахисна організація «Вахта прав людини» оприлюднила новий щорічний звіт про дотримання прав людини по всьому світу. В документі згадується і Україна. Правозахисники відзначають, що проблеми залишились ті самі, а в деяких сферах ситуація навіть погіршилась.

«В сфері прав людини збереглись такі проблеми, як упереджене ставлення до людей з іншим кольором шкіри, напади на іноземців із неслов’янською зовнішністю, обмеження державою свободи ЗМІ, а також комплекс проблем, пов’язаних із міграцією, включаючи доступ до системи надання притулку, умови утримання в міграційних ізоляторах та гарантій захисту для представників вразливих груп», вказується у звіті «Вахти прав людини».

Організація звернула увагу і на судову реформу, яку став впроваджувати президент України Віктор Янукович, який заявляв про намір взаємодіяти з цього питання із Радою Європи та Венеціанською комісією . Проте «реформа проводиться поспіхом та без помітного врахування думки та рекомендацій комісії», вказують правозахисники.

Не дивлячись на заяви Віктора Януковича гарантувати свободу та плюралізм ЗМІ, газети та незалежні журналісти повідомляли «Вахту прав людини» щодо зростання тиску з боку силових структур, а деякі телеканали скаржились на цензуру. У звіті відзначили, що розслідування щодо зникнення редактора харківської газети «Новий стиль» Василя Климентьєва не принесло жодних результатів, і що ця справа багато в чому нагадує історію із журналістом Ґонґадзе.

Виникли питання у правозахисників і щодо позиції нової влади у питаннях ВІЛ-профілактики. «У різноманітних регіонах співробітники міліції вривалися у наркологічні клініки, допитували, дактилоскопіювали та фотографували пацієнтів, вилучали документацію, медикаменти, затримували персонал», стверджує міжнародна організація.

Нагадаємо, що наприкінці 2010 року Україну виключили з категорії вільних країн у рейтингу американської неурядової організації «Дім свободи». За щорічним рейтингом демократичних прав та громадянських свобод Україну віднесли до «частково вільних країн». На що заступник глави адміністрації президента Ганна Герман заявила, що «Дім свободи» упереджено поставилася до України.

«Чому з нами наші сусіди іноді дозволяють собі говорити таким тоном, знаєте не те, що зверхнім, а таким очікувальним: А що вони зроблять? А як вони на це прореагують? Тому що ми не маємо ще сили, достатнього запасу міцності, тому що в нас слабенька економіка», - пояснила Ганна Герман в ефірі 5-го каналу.

«Ми маємо стати фортецею, щоб ніхто не міг кинути камінь нам у вікно», - додала вона. Також заступник глави адміністрації президента зазначила, що «Дім свободи» «теж мав якусь однобічну інформацію».

XS
SM
MD
LG