Спеціальні потреби

Українська діаспора у США та Канаді проти ухвалення мовного закону


Мова це душа народу. Як ми можемо забути власну душу тут в Америці?!
Наталія Фігель, Медіапортал української діаспори «Відіа»

У фракції Партії регіонів у Верховній Раді планують розглянути законопроект «Про основи державної мовної політики» у другому читанні і в цілому вже 4-5-го липня. За словами голови фракції регіоналів Олександра Єфремова численні мітинги протестів, проти ухвалення цього закону не відображають настроїв усіх українців, адже, за його даними, по всій Україні проходять мітинги й на підтримку ухвалення закону про мови. Пан Єфремов наполягає, що »даний законопроект не несе жодних загроз для розвитку української мови».

З цією думкою, втім, не погоджуються представники української діаспори у США та Канаді. Цими днями одразу в кількох містах Північної Америки відбулися акції протесту проти прийняття законопроекту «Про основи державної мовної політики».

Демонстрації на підтримку української мови та проти подальшої русифікації України проходять у головних містах США та Канади, де компактно проживають українці.

«Мова – це душа народу. Як ми можемо забути власну душу тут в Америці?!» – кажуть мешканці Чикаго. На протести у цьому місті виступили на знак солідарності з мітингувальниками в Україні.

«Як представник нового покоління емігрантів я заявляю – Ні законові 9073, спрямованому на знищення української мови! Ми не дозволимо, щоби українці в Україні стали діаспорою! Я вірю в Україну і мій народ!», – каже один із активістів.

На акцію протесту громаду закликав чиказький відділ Українського конгресового комітету Америки. Центральний офіс цієї організації рішуче засудив так званий «мовний» законопроект. У зв’язку з цим представники діаспори звертаються до американського президента та Конгресу США, щоб заборонити в’їзд до Сполучених Штатів «представникам режиму Януковича».

«Україна повинна говорити українською мовою. Це нормально у всіх країнах –у Франції розмовляють по-французьки, у Німеччині – по-німецьки, у британії – по-англійськи… А чому має Україна буті іншою?!», – обурюються демонстранти.

Також свою несхвальну заяву щодо «мовного» закону оприлюднив Світовий конгрес українців, а у низці європейських країн на захист української мови відбулися пікетування українських дипломатичних установ.

Показати коментарі (6)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG