Актуально
Світовий банк працює над наданням Україні додаткових 1,5 мільярда доларів

Президент Світового банку Девід Малпасс повідомив, що цього тижня більше країн оголосять про додаткові внески до спеціального фонду, призначеного для допомоги відновлення української економіки.
Цього тижня під час весняних зборів МВФ і Світового банку, сказав Малпасс, відбудеться нова фаза проведення фінансування для України. За його словами, Світовий банк швидко виплатив Києву 600 мільйонів із першочергового мільядру доларів, а тепер працює над тим, аби зібрати додаткові 1,5 мільярди, які має затвердити керівництво фінустанови і донори, повідомляє Reuters.
Малпасс також повідомив, що у 2022 році через російську війну в Україні Світовий банк прогнозує зростання світової економіки у 3,2% - проти 4,1% у попередньому прогнозі. Зокрема, це пов'язано зі скороченням економіки у сусідніх до України та Росії країнах Європі та Центральній Азії, а також із подорожчанням енергоносіїв, продуктів харчування й перебоїв у системі постачання через війну.
Раніше "Голос Америки" повідомляв, що Росія та Україна разом виробляють близько 30% світових запасів пшениці та експортують три чверті соняшникової олії. Половина зерна, яке ВПП закуповує для розповсюдження у всьому світі, надходило саме з України.
Також "Радіо Свобода" пише, що напередодні президент України Володимир Зеленський обговорив із директором-розпорядником МВФ Крісталіною Георгієвою питання забезпечення фінансової стійкості України й підготовку до повоєнної відбудови.
Напередодні прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив в інтерв'ю американському телеканалу ABC, що щомісячний дефіцит бюджету України становить 5 мільярдів доларів. «Лише половина нашої економіки працює», – сказав він.
Цього тижня Шмигаль разом із міністром фінансів Сергієм Марченком та головою НБУ Кирилом Шевченком перебуватиме із візитом у Вашингтоні, щоби взяти участь у зустрічах із офіційними особами МВФ та Світового банку в пошуку додаткових коштів для України.
Загальний обсяг фінансової та гуманітарної допомоги від дружніх країн, міжнародних фондів та приватних осіб перебільшив $16 млрд, основні донори США – $5,5 млрд, ЄБРР – $2,2 млрд, МВФ – $1,4 млрд, ЄС – $1,3 млрд, - на початку квітня підрахувало видання Forbes.
У статті використано матеріали Reuters, "Радіо Свобода", ABC, Forbes
Всі новини дня
Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».
- Голос Америки
Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України
- Голос Америки
Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.
Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.
США та ЄС узгодили заходи в сфері торгівлі, щоб долати кризи, спричинені війною Росії проти України

Сполучені Штати та Європейський Союз домовились про тісну співпрацю з подолання економічних наслідків, до яких призвела війна Росії проти України. В заяві виданій в понеділок, за результатами перемовин посадовців США та ЄС, що відбулись в паризькому університеті Париж-Сакле, йдеться, зокрема про необхідність подолати збої в постачанні продовольства, які виникли через російську агресію в Україні.
Війна Росії проти України призвела до блокування поставок зерна та інших сільськогосподарських товарів, що спричинило різке зростання цін на аграрні товари в світі.
Головний представник ЄС з питань торгівлі Вадіс Домбровскіс заявив, що союзники також домовились використовувати такі міжнародні майданчики як заплановане на червні засідання Світової організації торгівлі, щоб протистояти таким обмеженням, пише Reuters.
Серед інших оголошених ініціатив - співпраця з налагодження роботи каналів постачання, експортних обмежень, безпеки нових технологій, цифрової інфраструктури, тощо, йдеться в заяві лідерів США та ЄС щодо засідання.
Facebook Forum