Спеціальні потреби

Жодних грошей Росії! Хай платить Україні репарації - експерти про списання боргу кредиторами


Головним донором України повинен стати ЄС, чию безпеку захищають українські солдати
Сьогоднішні досягнення України з реструктуризації найкраще підсумувала сама міністр фінансів України Наталія Яресько:

«Основну суму боргу знижено на 20%. Борговий тягар знижено на $3,6 млрд», - твітнула сьогодні чиновниця, яку дехто в Україні вже називає героєм.
Значущість угоди відзначають і на міжнародному рівні.

«З України чудові новини», - твітує міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус.


«Угода України з кредиторами та нове припинення вогню з 1-го вересня - це причини для оптимізму», - пише президент Європейської ради Дональд Туск.

Угоду привітали і у МВФ.

Між тим окремі західні оглядачі відзначають - Україна має стільки проблем, що навіть безперечно значне досягнення уряду не може радикально вплинути на ситуацію, яка видається не надто оптимістичною.

«Україна отримала угоду щодо боргу, але з огляду на те, у якій ямі опинився Київ, вона не змінить ситуацію у майбутньому», - твітує сьогодні Волтер Рассел Мід, оглядач американського видання The American Interest.
У статті для цього видання Мід нагадує: опитування громадської думки в Україні чітко вказують, що 72% українців вважають, що країна прямує у невірному напрямку та вважають, що єдиним успіхом Порошенко є відносини з ЄС.
«Більшість людей просто не бачать змін, які б позначились на якості їх життя», - підсумовує Мід.
Змінами на краще для України стало би звільнення від боргового ярма, а для цього Києву, серед іншого, необхідно вирішити проблему заборгованості перед Росією. Про це на сайті вашингтонського аналітичного центру Atlantic Council відомий економіст Андерс Аслунд.
Необхідність виплачувати 3 мільярди доларів боргу Росії по закуплених нею у Януковича євробондах, Аслунд називає «абсурдом».


«Чому Україна взагалі має щось платити агресору? Україна вже порушила кілька справ у міжнародних судах проти Росії через спробу анексії Криму та конфіскацію там державного та приватного майна України», - пише Аслунд.

Економіст переконаний - ЄС та США мають натиснути на Росію, щоб звільнити Україну від боргу перед Москвою.

«США та ЄС мають посилити свої багатогранні санкції проти Росії, надавши повну правову та політичну підтримку Україні та наполягати, що вона не повинна платити Росії. Агресор повинен платити репарації, як до цього примусили Ірак після спроби анексії Кувейту у 1990-му році», - пише Аслунд.
Колишній посол США в Україні, а нині експерт вашингтонського аналітичного центру Brookings Institute Стівен Пайфер також вважає виплати Росії з боку України абсурдом.

«Здається абсурдним, що Україна має платити Росії по боргах з огляду на агресію Росії проти України. Росія вже заявила, що не братиме участі в реструктуризації українського боргу. Виникає питання: а чому ставитись до Росії якимось особливим, якщо вона веде агресію проти України?», - твітував Пайфер.

Натомість у виданні Bloomberg нагадують - відмова України платити по боргам Росії обернеться судовими позовами щодо неї самої та значно ускладнить стосунки з Москвою напередодні переговорів по газу.
Тепер міжнародні донори повинні надати кошти необхідні для закриття фінансових прогалин у 2015-2016-му роках
Втім заборгованість перед Росією не єдина проблема України.
Андрес Аслунд, зокрема відзначає - майбутнє буде залежати від розмірів фінансової допомоги Заходу.

«Тепер міжнародні донори повинні надати кошти необхідні для закриття фінансових прогалин у 2015-16-му роках. Досі Україні гарантовано лише 8 мільярдів доларів, а потрібно ще 7. Головним донором України повинен стати ЄС, чию безпеку захищають українські солдати. Україні критично необхідно збільшити свої валютні резерви з 10.4 мільярда доларів до 20 мільярдів, щоб стабілізувати українську готівку та уможливити лібералізацію курсу валют», - пише економіст.

Аслунд також відзначає, що Україні значно допомогли б 2 мільярди доларів позикових гарантій з боку США, на додачу до вже наданих гарантій на один мільярд доларів.

Дивіться також: Росія це середньовіччя - посол України в ООН

Росія це середньовіччя - посол України в ООН. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:36 0:00

Показати коментарі (2)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG