Спеціальні потреби

Китай займе в Україні місце, яке призначалось Заходу? - The Washington Post


З часу незаконної анексії Криму Росією обсяги сільгоспторгівлі між Україною та Китаєм зросли на 56%. Це відбувається на фоні млявої фінансової підтримки України з боку Заходу. Про це на сторінках The Washington Post пише Семюел Рамані.

«6-го липня видання Financial Times повідомило, що Україна стала найбільшим експортером кукурудзи до Китаю, перегнавши США. Це несподіванка, з огляду на те, що США історично були майже монополістом у сфері експорту кукурудзи до Китаю», - пише оглядач.
Автор відзначає, що піднесення економічної співпрації з Китаєм припало на час, коли Захід не спішить надати Україні масштабну фінансову допомогу.
Рамані відзначає, що нинішні економічні взаємини у квадраті Україна-Захід-Китай-Росія нагадують події після світової економічної кризи 2008 року. Тоді Україна пережила значне падіння ВВП, проте не змогла отримати очікуваної підтримки з боку Росії чи Заходу. Натомість Китай поспішив задовольнити внутрішній попит на сільгосппродукцію, розбудовуючи відносини з Україною.
Будь-яка співпраця між Китаєм та Україною буде відбуватись лише на умовах Китаю
Нинішня криза в Україні також дозволяє Китаю ствердити себе в Україні на фоні млявості Заходу та багатовимірної агресії Росії - пише автор.
Семюел Рамані також звертає увагу, що дії Китаю в Україні заперечують поширене уявлення, буцімто Китай та Росія виступають єдиним фронтом. Він переконаний, що Захід не усвідомлює ступеня та природи зацікавленості Китаю щодо України.
Водночас, на думку Рамані, було би помилкою очікувати, що Китай має інтерес до підтримки України у протистоянні із Росією. Свідченням цього є відмова Пекіна надати Україні доступ до власних військових технологій.

«Будь-яка співпраця між Китаєм та Україною буде відбуватись лише на умовах Китаю. Це означає, що Китай буде інвестувати в Україну, але не продасть їй зброю, тому що це могло би роздратувати Росію та поставити під удар російсько-китайські газові контракти», - пише експерт.
Дивіться також : Наливайченко виступає за легалізацію Добровольчої армії
Наливайченко виступає за легалізацію Добровольчої армії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:13 0:00
XS
SM
MD
LG