Спеціальні потреби

В Україні вибрані олігархи при владі, а інших залякують судом - експерт Carnegie


Загроза Україні з боку Росії лишається провідною причиною, чому попри незадовільний стан реформ та боротьби із корупцією, Заходу варто продовжувати підтримку України. Про це у статті опублікованій на сайті видання New Eastern Europe пише дослідник аналітичного центру Carnegie Endowment for International Peace Балаш Ярабік.

"Вибрані олігархи знаходяться при владі, вибіркове правосуддя використовується, щоб решту олігархів тримати в страху, а вибіркові реформи провадяться лише у випадках, коли збігаються інтереси держави та окремих осіб, або коли тиск зсередини України співпадає з тиском з боку Заходу, плюс - вибіркова деолігархізація. Загроза боку Росії лишається головною причиною чому з таким "вибірковим" станом справ в Україні варто миритись Заходу та продовжувати підтримувати Київ", - пише Ярабік.
Пересічні українці взагалі не відчувають на собі покращення макроекономічної ситуації, за яку Київ хвалять на Заході

У статті Ярабік звертає увагу на прогрес досягнутий урядом України у питанні стабілізації фінансового становища країни, але зауважує, що на це досягнення накладаються виклики пов'язані із запровадженням нового податкового кодексу та прийняттям бюджету та ін. проблеми.

Аналітик відзначає, що пересічні українці взагалі не відчувають на собі покращення макроекономічної ситуації, за яку Київ хвалять на Заході.

"Реальна заробітна платня з 2014-го року зменшилась вчетверо, а середня заробітна платня впала до $186. За оцінками ООН 80% українців тепер живуть на менше ніж 5 доларів на день", - пише Ярабік.

Важливою складовою має стати реформа системи освіти, щоб виростити нове, європейське, покоління українців

Експерт звертає увагу на те, що влада України не вловлює невдоволення населення млявим темпом змін у державі.

"Політика Порошенка, яка полягає у тому, щоб "затикати дірки" не є еквівалентом чіткої політичної стратегії, натомість гарантує безкарність в обмін на політичну вірність Політичний спадок Євромайдану досі втілився не у реформи країни, а у - після інтервенції з боку Росії - у збереженні поділу політичної еліти на переможців (більшість) та представників режиму Януковича (меншість). Хоча нова Україна і здійснила однозначний поворот до Заходу, вони лишається настільки ж вибірковою, як і її попередниця", - пише експерт.

Для того, щоб ситуація змінилась Ярабік радить Заходу також вдатись до селективного підходу та сприяти реформам у ключових для майбутнього України галузях: освіті та комунікаціях.

"Важливою складовою цього має стати реформа системи освіти, щоб виростити нове, європейське, покоління українців. Це може допомогти зменшити спротив змінам, бо значній частині суспільства необхідний час, щоб сприйняти зміни, до яких підштовхують уряд", - відзначає експерт.

Дивіться також: Українці світу відзначають День Собороності

Українці світу відзначають День Собороності. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:47 0:00

Показати коментарі (19)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG