Спеціальні потреби

Школи на сході України руйнували і сепаратисти і ЗСУ - коментар представника Human Rights Watch


Сотні шкіл на сході України зруйновані або пошкоджені в результаті бойових дій, тому що стають цілями обстрілів і використовуються з воєнною метою. Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch в оприлюдненому у четвер звіті заявляє, що на Донбасі порушуються міжнародні угоди й закони. Багато українських дітей фактично навчаються під вогнем.

Правозахисники закликають Україну приєднатися до Декларації про безпечні школи і більше захищати учнів та шкільні будівлі.

«Перша проблема в тому, що військові використовують школи як бази, склади зброї, чи з іншою військовою метою. Фактично вони використовують школи, які захищені міжнародним гуманітарним правом, перетворюючи їх з цивільних об’єктів у військові цілі. Коли це стається то будівлі потрапляють під удари, артобстріли… Також після себе військові залишають устаткування, міни та інші небезпечні речі для учнів. Другу група проблем – це невибіркові обстріли, коли сторони обстрілюють школи навіть якщо конкретні будівлі не використовуються сторонами конфлікту», - розповіла "Голосу Америки" заступник директора Human Rights Watch, Рейчел Денбер.

Росія є стороною цього конфлікту, підтримуючи бойовиків так званих «ДНР», «ЛНР»

Вона закликала український уряд докладати більше зусиль, щоб захистити школи і дітей.

Денбер також заперечила, що звіт Human Rights Watch знімає відповідальність з Росії, яка підтримує сепаратистів на Донбасі.

«З доповіді чітко видно, що ми дивимося на конфлікт в Україні як на міжнародний збройний конфлікт і ми знаємо, що Росія є стороною цього конфлікту, підтримуючи бойовиків так званих «ДНР», «ЛНР», і ми маємо рекомендації для уряду Росії. Ці рекомендації засновані на очевидному зв’язку Росії з бойовиками», - відзначила Денбер.

Дивіться також: Автобусний тур до маєтків Фірташа, Ахметова - запустили у Лондоні

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG