Спеціальні потреби

І Україна і «ДНР», «ЛНР» забули про хворих на ВІЛ-СНІД, туберкульоз - The New York Times


Результати обстрілу в Авдіївці

Україна та т.з "народні республіки" несуть відповідальність за те, що хворі на ВІЛ-СНІД та туберкульоз не отримують необхідної допомоги на територіях підконтрольних сепаратистам. Про це на сторінках впливового видання The New York Times пише французький лікар Мішель Казачкін, спеціальний посланець генсека ООН з питань ВІЛ-СНІД у Східній Європі та Центральній Азії.

Відмова уряду України фінансувати заклади охорони здоров'я на підконтрольних сепаратистам територіях призвела до зникнення там механізмів попередження епідемій хвороб, іммунізації населення та втрати хворими доступу да антиретровірусних препаратів - пише Казачкін.

Запаси препаратів для лікування поширеного у регіоні особливо небезпечного штаму туберкульозу також зникають

Він відзначає, що поточна ситуація обумовлена байдужістю як уряду України, так і керівництва самопроголошених республік загрожує повністю нівелювати прогрес у боротьбі із поширенням ВІЛ-СНІД, якого Україна досягнула у попередні роки.

"Не можна примушувати людину обирати між власним домом на лікуванням необхідним для того, щоб вижити", - пише лікар про позицію уряду України, який дав зрозуміти, що необхідну допомогу мешканці сходу зможуть отримати на територіях, які контролюються владою України.

Казачкін відзначає, що міжнародні організації вже висловили готовність взяти на себе сплату за доправку на Донбас антиретровірусних препаратів проте отримали від України відповідь, що доставка подібного вантажу, відповідно до закону, може бути здійснена лише озброєним конвоєм.

Дозволити прохід конвою ООН з медикаментами, які будуть оплачені міжнародними донорами

"Востаннє гуманітарний конвой доставляв необхідні препарати на підконтрольну сепаратистам територію у лютому. Тисячі чоловіків та жінок, багатьом з яких довелось долати дискримінацію та фінансові перепони, щоб отримати доступ до препаратів, тепер змущені споглядати, як разом із доступним антиретровірусними препаратами зникає і їх надія на життя. Весвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) також повідомляє, що запаси препаратів для лікування поширеного у регіоні особливо небезпечного штаму туберкульозу також зникають", - пише лікар.

Казачкін відзначає, що влада самопроголошених республік також не виявляє цікавості до майбутнього хворих, а у регіоні мали місце випадки насильства проти вразливих груп.

Лікарів турбує втрата "страху" перед СНІД
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00

Бездіяльність лише примножить страждання людей - попереджає Казачкін.

Лікар озвучує свої пропозиції по вирішенню проблеми.

"Український уряд, навіть якщо не хоче виділяти ресурси для "тимчасово окупованих територій", має дозовлити прохід конвою ООН з медикаментами, які будуть оплачені міжнародними донорами. Натомість очільники окупованих території мають дозволити проходження конвою через їх територію. Уряд України також має розробити процедури для надання допомоги населенню окупованих територій та полегшити проходження гуманітарних вантажів", - йдеться у матеріалі.

Дивіться також: На Владу можна буде скаржитись через Інтернет

На Владу можна буде скаржитись через Інтернет. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

XS
SM
MD
LG