Спеціальні потреби

Актуально

118 000 уже приїхали до США за програмою для українців U4U. Найбільше спонсорів - у Нью-Йорку, Іллінойсі, Каліфорнії, подано 216 тисяч заяв

Мітинг біля Білого дому на підтримку України, Вашингтон, 25 лютого 2023 р. AP Photo/Jose Luis Magana

За безпрецедентною програмою Єднання заради України (Uniting for Ukraine), спеціально розробленою у США для українців під час війни, до США вже приїхали понад 118 000 українців.

Окрім того, ще близько 25 000 українців потрапили до США на початку вторгнення Росії до України у 2022, перейшовши сухопутний американський кордон з боку Мексики.

Такі цифри наводить Reuters з посиланням на Міністерство національної безпеки США (DHS).

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

Значні суспільні вигоди від перебування українців у США

Голос Америки повідомляв про продовження дії так званого гуманітарного “паролю”. Відповідне рішення було прийнято в США 13 березня цього року. Це було зроблено не лише через гуманітарні причини, тобто допомогу в порятунку від війни, але й через “значні суспільні вигоди”, - цитує видання CBS речника Міністерства національної безпеки США Анджело Ернандеса.

Правозахисники іммігрантів сподіваються отримати подібне продовження і для приблизно 77 000 афганців, які прибули до Сполучених Штатів у 2021 році в рамках виведення військ США з Афганістану, - інформує Reuters. До слова, двопартійна група членів Конгресу підготувала законопроект, що має на меті надати афганським евакуйованим особам право на постійне проживання в США. Однак цей документ - Afghan Adjustment Act - не отримав достатньої підтримки законодавців вд Республіканської партії, - пише CBS News.

Більшість українців хочуть повернутися в Україну, коли там припиняться бої.
опитування ООН

Представники уряду США припускали, що більшість українців хочуть повернутися в Україну, коли там припиняться бої. Ті, хто бажає залишитися в США назавжди, повинні подати заяву на отримання притулку або інші імміграційні пільги, як-от сімейні грін-карти, щоб залишитися в США на законних підставах, пише CBS.

Uniting for Ukraine, оголошена як програма дворічного терміну дії, дає право фактично на один в'їзд до США. Голос Америки публікував поради юристів щодо того, як можна отримати дозвіл на багаторазовий перетин кордон у разі потреби виїзду з країни з подальшим поверненням до неї.

Американці з усіх 50 штатів хочуть “спонсорувати” 216 000 українців

Загалом з початку дії програми американці у всіх 50 штатах Америки, окрузі Колумбія та Пуерто-Ріко подали заявки на фінансування приїзду понад 216 000 українців, які покинули свої міста і села внаслідок російського вторгнення.

Щоб отримати дозвіл у рамках U4U українці, як відомо, повинні отримати запрошення від так званого спонсора, який вже перебуває в США та може надати підтвердження про фінансову спроможність прийняти переселенців.

З моменту створення наприкінці квітня 2022 року програма «Єднання заради України» викликала жвавий інтерес в США. Станом на лютий 2023 року Служба громадянства та імміграції США (USCIS) отримала 216 210 запитів на підтримку українських біженців від осіб, які проживають у 9766 містах, - такі дані ексклюзивно отримали журналісти CBS News.

Дві третини запитів на спонсорство надійшли з восьми штатів: Нью-Йорк (28 974), Іллінойс (26 191), Каліфорнія (24 776), Вашингтон (18 546), Флорида (14 463), Пенсильванія (12 177), Нью-Джерсі (11 395) і Огайо (7700).

Уряд отримав заявки на спонсорство від американців із понад 700 метрополій і міст.
видання CBS NEWS на основі даних від USCIS

Понад половину заявок на спонсорство українців подали фізичні особи в 10 містах, у тому числі в Нью-Йорку (33 347), Чикаго (25 900) і Сіетлі (12 373). Але загалом уряд отримав заявки на спонсорство від американців із понад 700 метрополій і міст.

Найбільша програма приватного спонсорства біженців в історії США

Менш ніж за рік U4U стала найбільшою програмою приватного спонсорства біженців в історії США, - пише CBS. Хоча бенефіціари програми не є “біженцями” у юридичному розумінні. Хоча українці тікають від війни, але вони не мають статусу біженця в США, що давало б можливість отримати тут постійне місце проживання. Натомість їм було надано дозвіл жити та працювати в США протягом обмеженого часу.

Багато з тих, хто спонсорує українців, є членами української діаспори в США, які допомагають своїм рідним і друзям. Це відображає і карта, створена редакцією CBS. За посиланням можна переглянути цифри кожного із 50 штатів, що відображають, скільки заявок на спонсорство було подано його мешканцями.

U4U як модель в'їзду до США з усіх куточків світу

Адміністрація Байдена, стверджує CBS, наразі використовує Uniting for Ukraine як модель для зменшення незаконного перетину американського кордону. У січні було оголошено про намір дозволити щомісяця легально в'їжджати до США до 30 000 громадян Куби, Гаїті, Нікарагуа, Венесуели – якщо американці погодяться спонсорувати їх прибуття і перебування.

Державний департамент США також вперше оприлюднив подібну ініціативу, яка дозволить групам американських громадян спонсорувати постійне переселення людей з усіх куточків світу за допомогою традиційної програми для біженців. Програма сподівається залучити 10 000 спонсорів у наступному році.

Офіційно високу активність програми U4U у США пояснюють тим, що, на відміну від інших етнічних груп, більшість українців мають намір повернутися додому після закінчення війни — це засвідчено офіційними опитуваннями, проведеними ООН.

Як повідомляв Голос Америки, щодо українців було схвалено загалом понад 19 000 заявок на отримання статусу тимчасового захисту TPS (Temporary Protected Status). Такими даними з Українською редакцією ГА поділилася Анна Сміт, виконавча директорка неприбуткової організації Ukraine Immigration Task Force, що працює для українців в США.

Наступного місяця Анна Сміт та її колеги-правозахисники братиму участь у вашингтонському саміті Ukraine Action Summit, де обмінюватимуться найуспішнішими практиками адвокації на підтримку українців.

Саміт та семінари триватимуть одночасно із засіданнями Конгресу США. Правозахисники сподіваються, що подія нагадає конгресменам, "що допомога Україні в самообороні є моральним імперативом і відповідає національним інтересам Сполучених Штатів".

Дивіться також:

Всі новини дня

Сенатори США відреагували на обстріли Запоріжжя та обіцяють більше підтримки Україні

Парамедики та рятувальники біля зруйнованого внаслідок російського обстрілу житлового будинку, Запоріжжя. Україна. 22 березня , 2023. REUTERS/Sergiy Chalyi

Черговий обстріл російськими військами мирного населення України є ще одним свідченням порушення російським президентом Путіним норм міжнародного права, тож США продовжать підтримувати Україну фінансово та озброєнням. Про це в коментарі Голосу Америки заявили сенатори від обох провідних партій США.

Сенаторка-демократка Джин Шагін, коментуючи обстріли Запоріжжя, заявила, що підтримка України - в інтересах усього світу: “Що більше звірств ми бачимо від Путіна та росіян, то більше Захід відданий ідеї припинити ці звірства. Зокрема країни на нашому східному фланзі, такі як країни Балтії, Польща та Румунія, – усі вони дуже хвилюються, що якщо ми не зупинимо росіян в Україні, то ці держави будуть наступними. Тому це в інтересах нашої національної безпеки США та в інтересах Європи зупинити Путіна зараз”.

Сенатор-республіканець Піт Рікеттс зазначив, що Росія регулярно вчиняє такі злочини, намагаючись деморалізувати український народ. "Але це не спрацює. Українці знають, що вони воюють за свою країну, і вони продовжуватимуть боротися за свою країну. Їх не залякати бомбардуванням цивільного населення, бо знають, що поставлено на карту", – сказав Рікеттс в інтерв'ю Голосу Америки.

Продовження підтримки України в боротьбі з Росією сенатори обіцяють продемонструвати у бюджеті США на 2024 рік, слухання щодо якого проводить Комітет Сенату з асигнувань в четвер.

"Ми лише починаємо розгляд нового бюджету. Я є членом Комітету з міжнародних відносин та Комітету з питань збройних сил. Я думаю, що ви побачите продовження дуже надійної бюджетної підтримки США для України. Україні зокрема потрібна підтримка для реконструкції та інших заходів, але основна підтримка буде здійснюватися через Комітет збройних сил та Комітет з асигнувань", - зазначив сенатор-демократ Тім Кейн.

Водночас представники республіканців запевнили у широкій підтримці в Сенаті США надання Україні більшої кількості озброєння якомога швидше. "Ми бачимо широку підтримку в Сенаті щодо продовження пошуку зброї, необхідної для захисту України. Що ми можемо зробити зараз, – це швидше доставляти зброю в Україну. Ми взяли на себе зобов’язання, які ми повільно виконуємо. Треба пришвидшити цей процес. Ми повинні швидше доставити їм танки. Ми повинні швидше доставити їм літаки. Ми повинні швидше діставати усі види боєприпасів, щоб українці могли захищатися", - наголосив сенатор-республіканець Піт Рікеттс.

Під час слухань щодо державного кошторису США 22 березня державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що у проекті бюджету США на 2024 рік збережеться безпекова, економічна, енергетична та гуманітарна підтримка України.

У середу, 22 березня, російські війська обстріляли Запоріжжя. Голова Запорізької ОВА Юрій Малашко повідомив, що по місту випустили шість ракет, які влучили у два дев’ятиповерхові житлові будинки у спальному районі. Відомо про одну загиблу особу та 33 постраждалих, із них троє дітей віком 5, 7 та 9 років, які перебувають у лікарні.

Глава Пентагону у Конгресі назвав Росію "гострою загрозою" і запевнив у продовженні підтримки України  

За президентства Джо Байдена, США згуртували світ, щоб допомогти Україні боротися з неспровокованим і невиправданим вторгненням Росії - заявив Ллойд Остін. Фото: Amanda Andrade-Rhoades/Pool via REUTERS

Міністр оборони США під час представлення бюджетних пропозицій у Палаті представників США назвав Росію “гострою загрозою” і наголосив на важливості колективної роботи в рамках НАТО.

У вступному слові до законодавців Ллойд Остін вкотре повторив позицію Вашингтона, що США продовжуватимуть підтримувати Україні стільки, скільки буде потрібно. Він також нагадав, що Стратегія національної оборони США визначає Росію під управлінням Путіна “гострою загрозою”.

“Під проводом Байдена, США згуртували світ, щоб допомогти Україні боротися з неспровокованим і невиправданим вторгненням Росії. Наші союзники та партнери активізувалися, щоб надати важливу безпекову допомогу, яку координує контактна група з питань оборони України, яку я очолюю. Ми підтримуватимемо оборону України стільки, скільки буде потрібно”, - заявив міністр оборони США Ллойд Остін.

Глава Пентагону заявив, що НАТО стало значно сильнішим, зокрема й тому, що Росія вирішила піти війною проти свого сусіда. Остін наголосив на важливості “об’єднаного НАТО”.

“Після вторгнення Росії в Україну ми ще більше зміцнили захист і стримування НАТО на східному фланзі. А лідерство Конгресу в Європейській ініціативі стримування — і наші інвестиції з 2014 року — допомогли нам швидко й сміливо відреагувати на жорстоку війну, яку обрала Росія, та зробили наше стримування ще сильнішим”, - зазначив глава Пентагону.

Очільник Пентагону назвав бюджет на наступний рік стратегічним кошторисом, “який обумовлений серйозністю нашої стратегічної конкуренції з Китайською Народною Республікою”.

Пріоритетами Пентагону Ллойд Остін назвав: захист нації, турбота про людей та успішна командна робота. Остін наголосив на необхідності фінансування модернізації трьох ланок ядерної тріади США та посилення стратегічного стримування.

Блінкен свідчить в Конгресі США: «Стан американської дипломатії». Наживо з перекладом українською

Державний секретар США Ентоні Блінкен свідчить перед Комітетом із закордонних справ Палати Представників Конгресу США. Тема слухань: «Стан американської дипломатії у 2023 році: зростаючі конфлікти, бюджетні виклики та конкуренція наддержав». Очікується дискусія стосовно подальшої допомоги Україні, політики США щодо Росії та кроків зі стримування Китаю. Дивіться наживо з перекладом українською у четвер, 23 березня, о 16:00 за Києвом (10:00 за Вашингтоном).

Під час першого візиту у Канаду Байден і Трюдо говоритимуть про безпеку, екологію та Україну

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо і президент США Джо Байден під час двосторонньої зустрічі на саміті лідерів Північної Америки в Мехіко, 10 січня 2023. REUTERS/Kevin Lamarque

Джо Байден у четвер здійснить свою першу поїздку до Канади як президент США. Американський глава зустрінеться із прем'єр-міністром Джастіном Трюдо, а також його політичним опонентом, очільником Консервативної партії Канади П'єром Полієвом.

Також у п'ятницю Байден за традицією своїх попередників звернеться до канадського парламенту. На порядку денному візиту, що триватиме добу, - питання оборони, безпеки, міграції, а також "зелені" інвестиції.

Перша леді США Джилл Байден приєднається до президента та матиме власну програму разом із Софі Трюдо, дружиною прем'єр-міністра.

"Дві демократії крокують у відповідь на виклики"

Як повідомив представник Ради безпеки США Джон Кірбі, Байден і Трюдо говоритимуть про те, як "дві демократії крокують у відповідь на виклики нашого часу".

"Це включає конкретні кроки для збільшення видатків на оборону, сприяння глобальному прагненню до чистої енергетики та розбудові процвітаючої та інклюзивної економіки", - розповів Кірбі, і додав, що лідери країн говоритимуть про "підтримку зусиль щодо стабільності на Гаїті і, звичайно, продовження підтримки України".

Вінсент Рігбі, колишній радник Трюдо з питань національної безпеки та розвідки, а нинішній старший радник CSIS, сказав CNN, що з огляду на те, що Байден їде до Оттави з "думкою про світ", поточна геополітична ситуація в Індо-Тихоокеанському регіоні та Східній Європі означає, що внесок Канади в безпеку стане ключовою темою двосторонньої зустрічі в п'ятницю.

У той час як Канада оголосила про витрати в розмірі 3,8 мільярда доларів на допомогу в модернізації об'єднаної системи аерокосмічної оборони Північної Америки NORAD і нещодавно придбала американські винищувачі F-35, загальний відсоток ВВП Канади, витрачений на оборону, залишається значно нижчим за 2%, до чого закликають країни НАТО, зауважує CNN.

Традиція першого візиту

Як вказує Reuters, новообрані президенти США традиційно здійснюють свою першу міжнародну поїздку до Канади як найближчого союзника, але візит Байдена було відкладено, зокрема через COVID-19.

Хоча Байден провів свою першу двосторонню віртуальну зустріч на посаді президента саме із Трюдо, станом на зараз глава Білого дому уже відвідав майже 20 інших країн, включаючи Україну, й "канадці взяли це до відома", сказала NPR Лаура Доусон, колишня радниця з економічних питань посольства США в Канаді. "Важливо мати особистий візит президента, щоб переконати канадців, що ці відносини все ще дуже важливі для Сполучених Штатів", - підкреслила вона.

Байден і Трюдо разом працювали над підтримкою України й тісно координували роботу на початку цього року, коли у повітрі над США і Канадою було виявлено китайський аеростат, який у США вважають засобом для шпигування, нагадує NPR.

Видання також зазначає, що колишній президент Дональд Трамп не відвідував Оттаву під час свого перебування на посаді, зупинившись у Канаді лише один раз на зустрічі G-7 у Квебеку, а Трамп і Трюдо "не мали порозуміння".

У статті використано матеріали Reuters

Країни сходу Європи мають бути в керівництві НАТО та ЄС, каже прем'єрка Естонії - Politico

Прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас під час виборів в країні. Архівне фото

Прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас, яка проводить перемовини про створення коаліційного уряду в країні, після перемоги на виборах, висловила переконання, що країни Східної Європи мають отримати керівні посади в НАТО та ЄС.

"Ми 19 років входимо до НАТО та Європейського Союзу", - сказала Каллас в інтерв'ю Politico.

"Ми маємо бути на радарі на керівні посади. Ми довели свою роль в обох цих організаціях", - додала вона.

Заява прозвучала перед самітом ЄС, що відбувається в четвер і де лідери блоку, зокрема обговорюють можливості збільшення поставок боєприпасів до України.

Каллас закликала НАТО готуватись до тривалої війни Росії. "Росія готова до довготривалої конфронтації і ми повинні бути також готові. Естонія значно збільшила оборонний бюджет, який досягне 3% ВВП до 2024 року. 2% ВВП на оборонні витрати має бути нижня позначка, не вища", - твітує посадовиця.

Більше

XS
SM
MD
LG