Спеціальні потреби

Україна закриває повітряний простір для російських літаків


Україна повідомила про закриття свого повітряного простору для російських військових літаків, що прямують до Сирії.

Таким чином, Київ приєднався до натовської блокади поставок зброї та військового персоналу, які, за словами представників західних розвідок, свідчать про значне нарощування військової присутності Кремля в цій близькосхідній країні.

Заява української влади про закриття повітряного простору стало приводом для звинувачень з Москви, що Київ капітулював перед вказівками США і фактично виступив на боці терористів у Сирії.

Представники американських розвідувальних служб минулого тижня заявили Los Angeles Times та іншим американським ЗМІ, що нові супутникові фотографії показують, що Росія доставляє на західне узбережжя Сирії озброєння, військову техніку і персонал.

За їхніми словами, це можна розцінити як підготовку до участі в боротьбі на захист президента Сирії Башара аль-Асада і його збройних сил.

У четвер міністр оборони Ізраїлю заявив на брифінгу в Єрусалимі, що Росія вже направила військових радників і «активну силу», якій доручено створити військово-повітряну базу в сирійській провінції Латакія, де колись мешкали предки Асада.

Болгарія, яка є членом НАТО, на цьому тижні закрила повітряний простір для польотів російських літаків до Сирії. Повідомляється, що це рішення було прийнято на прохання США. Представник болгарського МЗС заявила, що уряд цієї країни сумнівається щодо гуманітарного характеру вантажу, який перевозять російські літаки.

Представники грецької влади також підтвердили, що Вашингтон просив їх заборонити польоти російських літаків.

Після того, як прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк оголосив, що український повітряний простір буде закрито для російських літаків, що прямують до Сирії, глава комітету Держдуми з оборони Володимир Комоєдов пообіцяв, що Москва продовжить підтримувати сирійський режим.

Комоєдов заявив ТАСС, що Росії завжди вдавалося знайти альтернативне рішення, і вона ніколи не залишала своїх друзів. У той же час, за його словами, Україна може зраджувати інших. Росія буде і далі підтримувати Сирію та її народ, резюмував глава комітету Держдуми.

Глава комітету Держдуми у справах СНД Леонід Слуцький також виступив з критикою на адресу київської влади, звинувативши її у тому, що, перешкоджаючи в постачанні зброї, необхідної Асаду для боротьби з екстремістами «Ісламської держави», вони тим самим грають на руку цьому угрупованню.

На його думку, рішення про закриття повітряного простору для російських літаків було прийнято Києвом за вказівкою США.

«Таким чином, Київ з подачі Вашингтона перетворюється на посібника ІДІЛ», – цитує Слуцького «Інтерфакс».

XS
SM
MD
LG