Спеціальні потреби

Микола Азаров: Кредит МВФ пом'якшить фінансову ситуацію в Україні


Україна і МВФ узгіднили програму продовження співпраці. Про це повідомив прем’єр-міністр України Микола Азаров зазначивши, що переговори між сторонами завершилися результативно:

«Зараз нашим головним завданням є стабілізація державних фінансів. У суботу ми завершили переговори з МВФ і домовились про продовження співробітництва на 2,5 роки – це дозволить дещо пом’якшити фінансову ситуацію. Вцілому, у нас достатньо оптимістичні підходи до наступного року».

Урядовці кажуть, що відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом дозволить розпочати системні економічні реформи.

Про позитивні результати переговорів з українськими урядовцями говорять і в МВФ. Керівник місії в Україні Танос Арванітіс повідомив, що внаслідок тривалих переговорів експерти узгодили умови надання майже 15 мільярдів доларів позички. Однак експерт наголосив, що домовленості ще не остаточні, мають низку передумов і повинні бути схвалені керівництвом Фонду:

«Угоди мають бути затвердежні керівництвом МВФ і радою директорів. Ми очікуємо розгляд цього питання в кінці липня. Це відбудеться після схвалення законодавчих ініціатив, які стосуються бюджету і фінансового сектора».

МВФ також наполягає на значному скороченні державних видатків. Дефіцит бюджету має скласти до 5,5% цього року і 3,5% наступного. Фонд наполягає на проведенні секторальних реформ, каже Арванітіс:

«Реформа фінансового сектора має на меті оздоровлення банківської системи, відновлення достатнього рівня капіталізації банків та посилення незалежності НБУ. Реформи енергетичного сектора повинні призвести до покращення фінансових показників компанії Нафтогаз і скорочення її дефіциту до 1% цьогоріч і збалансування доходів в 2011 році».

Звістка про позитивні результати перегворів з МВФ викликала нерозуміння у опозиції. Лідер БЮТ Юлія Тимошенко висловила підозри у нецільовому використані кредитів Фонду:

«Ми будемо приймати відкрите звернення до Міжнародного валютного фонду не надавати Януковичу ці гроші тому, що вони хочуть використати ці гроші на повернення 5,4 мільярдів доларів компанії Росукренерго і, по суті, задіяти їх в потужній корупції», - цитує Юлію Тимошенко її персональний сайт. Опозиція обіцяє направити звернення всім лідерам держав, які є засновниками Міжнародного валютного фонду.

Не в захваті від рішення Фонду і інша опозиційна парламентська фракція «Наша Україна». Там ставлять під сумнів працездатність схеми «гроші в обмін на реформи». Мовляв, попередній уряд вже отримав понад 10 мільярдів доларів позичок, які витратив на латання бюджетних дірок і проведення президентської виборчої кампанії. Нинішня ж влада, на думку «нашоукраїнців», занадто захопилася адміністративним управлінням економікою і підриває її потенціал зростання та інвестиційну привабливість. Лідери партії закликають створити незалежну від уряду експертну комісію, яка контролюватиме цільове використання кредитних коштів. Відповідні запобіжні заходи має вжити і сам Фонд, наголошують у «Нашій Україні».

XS
SM
MD
LG