Спеціальні потреби

Україну чекають нові вибори в розпал конфлікту з Росією


Прем’єр-міністр України пішов зі своєї посади, поклавши початок передвиборчої боротьби, яка обіцяє бути запеклою і загострити суперечності між прозахідними партіями, ще більше ускладнивши завдання припинення сепаратистських заворушень на сході країни.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, який виступав у якості головного переговорника з Заходом під час антиурядових протестів, у четвер повідомив про свою відставку, заявивши, що парламент зраджує українську армію і народ, блокуючи підтримувані західними союзниками реформи.

Цей крок, що стався після виходу двох партій з правлячої коаліції, послужив поштовхом до боротьби за місця у Верховній раді, де все ще засідає безліч колишніх соратників екс-президента Віктора Януковича, поваленого в результаті протестів у лютому цього року.

«Історія нам цього не пробачить», – заявив Яценюк, виступаючи перед депутатами в четвер. Аналітики розцінюють його мову як перший передвиборчий виступ на підтримку партії, очолюваної Юлією Тимошенко – суперницею президента Петра Порошенка, який у травні змінив на цій посаді поваленого Януковича.

У прозахідних політичних силах України йде майже безперервна боротьба з тих пір, як країна отримала незалежність при розпаді СРСР в 1991 році.

Будь-які подальші розбіжності можуть послабити позиції Києва в його протистоянні з Росією, що прагне контролювати весь пострадянський простір, що найбільш яскраво проявилося в березні, коли Москва анексувала Крим. Це також може ускладнити переговори з урядами країн, громадяни яких загинули при аварії малайзійського лайнера, збитого минулого тижня над Східною Україною.

За словами аналітиків, відставка Яценюка, яка ще повинна бути затверджена парламентом, дозволить його партії виступати з критикою політики уряду в ході передвиборчої кампанії.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG