Спеціальні потреби

Актуально

Янукович закликав українців брати приклад з Китаю

Янукович закликав українців брати приклад з Китаю

Головним документом, підписаним за результатами офіційного візиту Віктора Януковича до Китаю, є спільна заява між Китайською Народною Республікою та Україною стосовно всебічного підвищення рівня китайсько-українських відносин, дружби і співробітництва.

Янукович разом із Голова КНР Ху Цзіньтао вважають, що на нинішньому етапі в китайсько-українських відносинах склалися нові сприятливі можливості. Янукович неодноразово заявляв, що Китай має бути одним із пріоритетів зовнішньої політики України, тоді як його попередник Віктор Ющенко жодного разу не відвідав Пекін за весь час своєї каденції.

Підписана заява містить низку декларацій щодо того, як має відбуватися українсько-китайське співробітництво. В політичній сфері Китай підтверджує гарантії ядерної безпеки України, а Україна – невизнання Тайваню.

В сфері економіки сторони вважають, що між двома країнами існують широкі перспективи розширення співробітництва в торговельно-економічній, інфраструктурній, інвестиційній, транспортній та інших сферах. Україна та Китай хочуть спільно працювати в нафтогазовій сфері та сфері ядерної енергетики, заохочуватимуть до участі зацікавлені організації та підприємства двох країн до участі в проектах будівництва енергетичних об’єктів.

На державному рівні буде розроблятися ідея започаткування постійно діючого механізму Українсько-китайського бізнес-форуму.

Всі ці декларації Янукович озвучив у вигляді конкретних цифр та очікувань:

«Ми домовилися, що ближчим часом – не пізніше 2012 року – ми матимемо товарообіг не менше 10 мільярдів доларів».
Українські компанії хочуть і можуть працювати в Китаї, каже український президент:

«Ми прийняли також для себе рішення брати участь в розвитку державних пріоритетних напрямків КНР на території Китаю. У нас є така можливість і такий потенціал. Ми готові залучати наші можливості для розбудови тих регіонів Китаю, які сьогодні значно відстають від середнього рівня».

А з Китаю Україна чекає інвестицій, в першу чергу в авіа- та машинобудування, сільське господарство, наукомісткі технології, будівництво об’єктів інфраструктури в Україні, поглиблення переробки сировинних ресурсів тощо.
Янукович заявив, що Україна має брати приклад з Китаю щодо того, як розвиватися далі:

«Це той приклад, до якого ми повинні прагнути. І ми також братимемо багато чого для України з тих прикладів, які сьогодні бачимо на власні очі».

У вигляді безоплатної допомоги українська делегація привезе з Китаю комп’ютери для шкіл на суму біля чотирьох мільйонів доларів. Ці кошти будуть надані відповідно до підписаної угоди між Кабміном України та урядом КНР.

Всі новини дня

Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео

Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:19 0:00

Дмитро Кулеба: Україна буде працювати з механізмом цивільного захисту ЄС та іншими міжнародними механізмами, щоб пом’якшити наслідки від знищення Каховської ГЕС та притягнути Росію до відповідальності.м

Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі. Відео

Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра. "Руйнування греблі, кричуща атака на цивільну інфраструктуру ставить під загрозу тисячі людей", - Урсула фон дер Ляєн.

Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео

Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:18 0:00

“Це демонструє, що у Путіна ще є варіанти, і він може повернути собі ініціативу в цій війні.” Підрив Каховської ГЕС перерозподіляє сили на полі бою і може вплинути на контрнаступ ЗСУ, вважають американські експерти. Зокрема у Фонді Джеймстаун зауважують, це – новий етап у війні.

Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео

Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:46 0:00

Рада Безпеки ООН сьогодні, 6 червня, проведе засідання, скликане на запит України. На засіданні, включеному в порядок денний Радбезу ООН під назвою "Підтримка миру та безпеки в Україні", йтиметься про підрив Каховської ГЕС, повідомив представник України в ООН Сергій Кислиця.

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі приїде на ЗАЕС через підрив Каховської дамби

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Ґроссі бере участь у прес-конференції під час засідання ради керуючих МАГАТЕ у Відні, Австрія, 5 червня 2023 р. REUTERS/Леонхард Фогер

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі повідомив, що наступного тижня відвідає Запорізьку атомну електростанцію разом з групою міжнародних експертів, які є постійно присутні на станції, у зв’язку з руйнуванням Каховської дамби. Про це очільник агенції ООН з ядерної енергетики повідомив у Twitter у вівторок, 6 червня.

"Після руйнування дамби Каховської ГЕС я очолю наступну ротацію МАГАТЕ, місію підтримки та допомоги на Запорізькій АЕС (ІСАМЗ) наступного тижня з посиленою командою", – написав Ґроссі у Twitter.

"Це є вирішальний момент для ядерної безпеки", - додав він.

Раніше у вівторок президент України Володимир Зеленський повідомив у Twitter про свою телефонну розмову з очільником МАГАТЕ у зв'язку з підривом дамби, який він назвав «російським терактом», який має «масштабні наслідки».

«Ми обговорили шляхи мінімізації ризиків для безпеки ЗАЕС. Домовлено візит пана Ґроссі в Україну», – написав президент України.

Групи експертів Агентства продовжують бути присутніми не лише на Запорізькій АЕС, а й на всіх атомних електростанціях України, щодня відстежують та доповідаютть про розвиток подій у галузі ядерної безпеки.

Після вибуху на Каховській ГЕС, що стався вночі проти 6-го червня, Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) заявила, що спостерігає за становищем на Запорізькій АЕС, де реактори охолоджуються водою з Дніпра, і зниження рівня води може становити загрозу.

"Відсутність води для охолодження в основних системах водяного охолодження впродовж тривалого часу призведе до розплавлення палива та непрацездатності аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає", - сказав керівник МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі зранку 6 червня.

Днем раніше, виступаючи у Відні на засіданні ради директорів Міжнародного агентства з атомної енергії, Ґроссі заявив, що військова активність у регіоні, де розташована Запорізька АЕС, зростає.

За словами очільника МАГАТЕ, всі три діючі атомні електростанції в Україні були змушені знизити свою потужність внаслідок військових дій та проблем, пов'язаних із порушенням ланцюжків постачання та нестачею запасних частин.

Ґроссі наголосив, що днями презентував у Раді Безпеки ООН «п'ять принципів, спираючись на які ми можемо забезпечити ядерну безпеку Запорізької АЕС». Середи цих принципів, зокрема, недопущення нападу, націленого на реактори ЗАЕС, недопущення пошкодження зовнішнього живлення ЗАЕС, а також недопущення актів саботажу.

За словами Ґроссі, ці принципи отримали підтримку і в Києві, і в Москві.

Дотримання цих принципів, як сказав Ґроссі, є «життєво необхідним», оскільки «ситуація на Запорізькій АЕС останніми місяцями суттєво погіршилася через посилення військових дій».

Дивіться також:

Кислиця про підрив Каховської ГЕС: Відбувся акт державного тероризму. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:53 0:00

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG