Спеціальні потреби

Українці приєднуються до захисту клімату


Українці приєднуються до захисту клімату

Українці приєдналися до глобального дня дій на захист клімату. Минулої неділі світ об’єднався заради наймасштабнішої в історії екологічної акції. Кияни не залишилися осторонь всесвітньої ініціативи. Мешканці столиці підтримали десятки акцій, спрямованих на подолання кліматичної кризи.

Білі ведмеді малюють велодоріжки, діти розкривають велике серце, а кияни обмінюють непотрібні речі на еко-торби. Такі маленькі українські акції поєдналися в одну світову, кажуть активісти екологічного руху 350.org в Україні.

Тіна Пересунько, представник 350.org в Україні
каже:

«Всі ми сьогодні зібралися по всьому світі, для того, щоб підтримати ідею природного балансу на планеті, для того, щоб зупинити ці глобальні катастрофи, які відбуваються на Землі».

Міжнародний рух 350.org виступає за зменшення викидів вуглецю. 350 часток на мільйон – саме такий рівень CO2 в атмосфері є безпечним для планети. Зростання ж викидів парникових газів призводить до незворотних змін клімату, прояви яких відчуваються і в Україні, кажуть екологи.

На деякі проблеми вказує еколог Інна Дацюк з Українського кліматичного руху:

«В Карпатах стає вологіше, тобто там і так відбуваються повені і висока вологість, і там стає ще вологіше. А на півдні, де в нас посухи, стає ще сухіше, і збільшується кількість екстремальних погодних явищ».

Покращити ситуацію може кожен українець. Наприклад, пересівши з автомобіля на велосипед.

Ірина Бондаренко з Асоціації велосипедистів Києва каже, що для цього треба насамперед зробити деякі заходи:

«Коли будуть велосипедні доріжки в Києві, то люди будуть пересідати з машин на доріжки, тому що там немає пробок, тому що це – безпечно, і в результаті – кількість парникових газів зменшується, ну і ми допомагаємо клімату».

Не тільки велосипед, але й щоденні дії можуть берегти і природу, і клімат. В цьому все більше переконуються кияни. І кожний може зробити свій вклад до спільної справи, як підкреслюють Вікторія Лісневська та Ольга Ячник:

«Не витрачати воду даремно, щоб не текла вода просто так…Також треба використовувати миючі засоби, які не шкідливі для екології».

Вікторія та Ольга вирішили віддати для вільного ринку купу непотрібних речей. Кажуть – це краще ніж просто викинути їх на звалище та засмічувати довкілля. До того ж всі, хто приніс кілограм макулатури, могли обміняли його на стильну екоторбинку.

Поки ж громадськість висловлює свою любов до планети, український уряд ухвалив проект стратегії національної екологічної політики до 2020 року. Влада обіцяє протягом десятиліття скоротити викиди забруднюючих речовин щонайменше на 10 відсотків.

Відео - найголовніше

Церква в пам'ять жертв Голодомору.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:27 0:00
XS
SM
MD
LG