Спеціальні потреби

Відмова від підписання Угоди про асоціацію з ЄС: економічно доцільне рішення чи державна зрада?


Микола Азаров і Віктор Янукович - однодумці?
Драматичні події у четвер відбувались в Україні.

Парламенту так і не вдалось проголосувати закон, який дозволив би відпустити Юлію Тимошенко на лікування у Німеччину.

Але головна інтрига розвивалась між урядом та президентом. У той час, як президент України Віктор Янукович у Відні заявляв, що для України не існує альтернативи європейській інтеграції, прем'єр-міністр України Микола Азаров у Києві видав розпорядження щодо призупинення підготовки підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Розворот на 180 градусів.

Опозиція говорить про державну зраду. А у Партії регіонів запевняють: нічого особливого не сталося.

Народний депутат від Партії регіонів Михайло Чечетов:

«Нічого не сталося. Курс на євроінтеграцію ніхто не скасовував, він прописаний у законі. Але вирішення кожного питання має свою ціну. А тут ціна неспівмірна. Втрати, які ми несемо від закриття російських ринків, колосальні. А Захід, замість запропонувати нам компенсаційні механізми, щоб компенсувати ці мільярдні втрати, знай повторює цю заїжджену платівку: «Тимошенко, Тимошенко». Нам уже ця платівка набридла».

Голова Комітету ВР з питань Європейської інтеграції Григорій Немиря:

«Те, що відбувається, я б визначив одним словом – паніка. Блеф і шантаж закінчився без того результату, на який розраховували, і зараз ми бачимо паніку. Як по-іншому можна пояснити, що вчора увечері в Санкт-Петербурзі прем’єр-міністр говорив, що курс на європейську інтеграцію, підготовка до Вільнюського саміту відбувається планово, а сьогодні зранку приймається розпорядження Кабміну на чолі з Азаровим про призупинення. Це можна порівняти з літаком, який піднявся в повітря і полетів у Вільнюс, але призупинився, завис. В реальному житті це означає, що може відбутися катастрофа. В політиці таке зависання може означати паніку. Я продовжую сподіватися на те, що в ці години і дні, які залишаються, ще можливо завести двигуни, щоб український літак приземлився у Вільнюсі».

Захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко:

«Неодноразово найвищі очільники ЄС заявляли, що критерії, які були оформлені ще в грудні 2012 року і, які включають припинення політично вмотивованого правосуддя, ці критерії відображають європейські цінності. І європейські політики неодноразово говорили про те, що вони цінностями не торгують. І якщо Європейська спільнота вирішить підписати Угоду про асоціацію з країною, в якій є політичні в’язні, в країні, в якій не виконуються базові політичні домовленості, в країні, в якій відбудована тоталітарна система керування країною, то наступним логічним кроком буде необхідність підписати Угоду про асоціацію з Республікою Білорусь».

Народний депутат від партії «Батьківщина» Андрій Шевченко:

«Це шок. Це кримінальна відповідальність для Азарова, який бере на себе повноваження одноосібно розвертати курс цілої країни. Я думаю, що є всі ознаки зради. Бо на наших очах Янукович і його команда втрачають останні крихти довіри з боку власного народу, з боку наших партнерів як у Москві, так і в Євросоюзі. Ця безконечна торгівля, гра на підвищення, намагання зіграти на якихось неузгодженостях нічим добрим не закінчиться. Дуже гірко бачити, як на наших очах ми втрачаємо шанс на євроінтеграцію. У мене немає ілюзій, я не бачу жодних шансів підписати угоду на даному етапі. Але я впевнений, що в довшому вимірі Україна підпише Угоду про асоціацію – з іншим президентом і з іншим прем’єр-міністром. А нинішні повинні понести відповідальність за те, що вони роблять сьогодні».

Показати коментарі (13)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG