Спеціальні потреби

Уряд України прогнозує зростання економіки


Уряд України прогнозує зростання економіки

Українські урядовці вважають, що економіка країни починає зростати. Перший віце-прем'єр України Андрій Клюєв висловив упевненість, що цьому сприяє політична стабільність та відсутність серйозних кадрових потрясінь. Посадовець також називає досягненням наведення ладу у фінансовій сфері: «Ми навели лад у фінансах - прийняли бюджет, погасили багато боргів, які зробив минулий уряд» - цитує Клюєва офіційний сайт Партії регіонів. На думку урядовця, про завершення етапу стагнації свідчить і активне будівництво значних інфраструктурних об'єктів. Він також прогнозує, що заплановані на жовтень місцеві вибори пройдуть без потрясінь, цивілізовано і не зможуть порушити стабільність в країні.

Оптимізм урядовців певним чином підтверджують дані Держкомстату. Статистичне відомство підрахувало, що в другому кварталі валовий внутрішній продукт країни зріс на 6% порівняно з таким же періодом минулого року. В Кабміні прогнозують: зростання економіки триватиме як до кінця нинішнього року, так і продовжиться наступного.

На користь офіційних висновків говорять і дані про зовнішньторгівельний баланс країни. Вперше за багато років, за підсумками першого півріччя, країна стала більше експортувати, ніж ввозити продукції з-за кордону. Позитивне сальдо склало понад 400 мільйонів доларів. Експерти відзначають, що експорт росте активніше, ніж імпорт. Проте зіпсувати цю динаміку може введення квот на вивезення за кордон українського зерна. За прогнозами урядовців, з 1 вересня через його експорт можуть обмежити 2,5 мільйонами тонн. Таку цифру озвучив міністр аграрної політики Микола Присяжнюк. Він пояснив це нобхідністю захисту внутрішнього ринку в умовах поганого врожаю. Експерти нагадують, що минулоріч Україна експортувала майже 22 мільйони тонн збіжжя і закликають уряд переглянути параметри квот та терміни їх запровадження.

Засмутити урядовців можуть і деякі інші статистичні показники. Останні дані свідчать, що в країні уповільнюється зростання промислового виробництва. Якщо в квітні індустрія спрацювала на 17% краще, ніж в 2009 році, то вже у липні цей індикатор скоротився майже втричі. Скорочення спостерігалося в видобуванні корисних копалин, легкій та хімічній промисловості та нафтопереробці.

Не оцінили поки що реформаторських зусиль українського уряду і іноземні інвестори. За перше півріччя вони вклали в економіку країни 1,7 мільярда доларів, що значно нижче минулорічних кризових показників. В той же час інвестори стали в більших обсягах виводити капітал за кордон.

XS
SM
MD
LG