Спеціальні потреби

«Маски скинуто. Влада оголосила суспільству війну» - коментарі експерті, активістів


Влада оголосила суспільству війну - коментарі
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Влада оголосила суспільству війну - коментарі

17 січня українці прокинулись у новій країні. Дехто порівнює її з Білоруссю, дехто проводить паралелі з путінською Росією, дехто згадує навіть Північну Корею. Низка законопроектів, блискавично ухвалених напередодні у Верховній раді провладними депутатами – без жодного обговорення і навіть без підрахунку голосів – миттю повернула суспільство від стану демократії до диктатури. Як оголосили у п’ятницю лідери опозиції, відтепер до вимог Майдану додається ще одна: скасування усіх 10 прийнятих законів. Як твердять опозиціонери, ці закони сфальшовано; відбувся державний переворот і повалення конституційного ладу.

Закони, ухвалені за більш ніж сумнівною процедурою, в один момент перекреслили всі громадянські свободи, які існували в Україні, – каже політолог Олександр Сушко. За його словами, влада оголосила суспільству війну:

«Вразило те, наскільки брутально було ухвалено – в обхід усіх процедур, без реального підрахунку голосів – було ухвалено один законодавчий акт, який перекреслив десятиліття законодавчої роботи над базовими правами і свободами громадян. Тобто фактично всі суспільно значущі сектори, де роками здійснювалася робота із забезпечення права на свободу мирних зібрань, права на свободу ЗМІ, права на доступ до публічної інформації, права на діяльність громадських організацій, – все це дуже довго вибудовувались, але все було перекреслено за кілька секунд голосування, коли навіть ніхто не рахував цих голосів. Ця блискавичність вражає, вона свідчить про те, що влада йде на прямий конфлікт із суспільством».
Ми вперше, мабуть, з початку незалежності України, за ці двадцять з гаком років, маємо серйозне погіршення саме законодавчого регулювання питань свободи слова
Роман Головенко, медіа-експерт

«Влада уже не приховує, що вона робить якісь реверанси у бік європейської інтеграції, що вона поважає громадянське суспільство, що вона начебто поважає свободу ЗМІ. Ці маски скинуті. Влада демонстративно засвідчує своє намагання воювати з власним суспільством. І це найбільша проблема. Тому що те, чого суспільство очікувало, – це діалог, це врегулювання того безпрецедентно гострого політичного конфлікту, який зараз є і врегулювання якого неможливе без діалогу і пошуку компромісів. Замість цього ми бачимо намагання нав’язати суспільству війну».

Катастрофою для свободи слова та незалежних ЗМІ називає ухвалені закони медіа-експерт Роман Головенко:

Сенатори сварили Держдеп за пасивність по Україні
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:03 0:00
"Найбільша загроза цього законопроекту це, мабуть, все-таки криміналізація наклепу. Але вона стосується не тільки журналістів, але будь-якої особи, яка висловлює певні фактичні дані щодо іншої особи".

"Журналістів також зачіпає обов’язкове введення реєстрації вебсайтів як інформагентств, – але це знову-таки стосується не тільки журналістських вебсайтів, але й будь-яких вебсайтів, які інформують не тільки про свого володільця, але й про інші якісь події, навіть якщо це робиться не на журналістській основі".

"Обмеження є дуже значними і зачіпають дуже широкі верстви. Все залежатиме від того, як, наскільки сильно це застосовуватиметься на практиці. Але звичайно, що у влади тепер є юридичні можливості серйозно обмежити свободу слова, критику, журналістські розслідування, поширення інформації про зловживання і таке інше".

"Хаос в Україні може принести проблеми регіону"
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:28 0:00
"Ми вперше, мабуть, з початку незалежності України, за ці двадцять з гаком років, маємо серйозне погіршення саме законодавчого регулювання питань свободи слова. Тому що воно поступово, було, покращувалось, і закони з приводу свободи слова у нас були доволі непогані, але, на жаль, практика їх застосування була дуже слабенькою".

"Тепер ми маємо суттєве погіршення. І загалом, якщо брати не тільки свободу слова, то цей законопроект є катастрофою, введенням диктатури в Україні. І звичайно, що він суттєво обмежує ті можливості, які наразі мають журналісти. І цей законопроект аж ніяк не відповідає тим стандартам, які закладені в Європейській конвенції з прав людини, в інших документах".

Реакцію на санкції важко спрогнозувати - "регіонал"
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:05 0:00
А в Автомайдані кепкують з ухвалених Радою законопроектів. І кажуть, що знайдуть спосіб, як обійти драконівські заборони – наприклад, заборона рухатись колоною більше п’яти автівок або вести відеозйомку з повітря маєтків можновладців.

За словами Сергія Пояркова, співорганізатора Автомайдану:

«Ті закони, які були прийняті у Верховній раді, половина з них виписані спеціально під Автомайдан. Чітко під нас. Ми розуміємо, що вони абсурдні. Ми розуміємо, що вони кумедні. Що кожне сільське весілля тепер будуть конфісковуватись автівки. Що кожен дитячий квадрокоптер це тепер буде державна загроза. Обговорювати це серйозно неможливо».

Організатор Автомайдану Дмитро Булатов:

«Автомайданівці це не ті люди, яких можна чимось залякати. Ні, автомайданівці будуть продовжувати. Але як, у якій кількості, в якій формі і якості, як це буде, – ми будемо дивитись, чи буде дійсно опублікований та набере чинності цей закон чи ні. І від цього залежать наші подальші дії».

Показати коментарі (10)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG