Спеціальні потреби

Україна ухвалила нову редакцію закону про держзакупівлі


Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк
Верховна Рада в четвер ухвалила за основу і в цілому нову редакцію закону про державні закупівлі, покликаний покласти край корупції у цій сфері та забезпечити прозорість при проведенні тендерів.

Цей крок повинен допомогти Україні отримати фінансову підтримку від Міжнародного валютного фонду в розмірі 14-18 мільярдів доларів.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, представляючи законопроект народним депутатам, заявив, що країна щороку витрачає на держзакупівлі близько 300 мільярдів гривень.

Звертаючись до законодавців із проханням підтримати цей закон, Яценюк зазначив, що його ухвалення означатиме, що «ліки не будуть купувати в чотири рази дорожче, ніж купують, що не будуть наживатися на дитячому харчуванні, що в системі «Нафтогаз України» не будуть купувати на 400% дорожче те, що сьогодні вартує..., і що всі державні компанії, які підпадуть під дію цього закону, будуть прозоро публікувати інформацію і виключно на конкурентних умовах закуповувати будь-які товари і послуги».

За його словами, близько 40% коштів, що виділяються на держзакупівлі, «залишається в кишенях людей, які ними займаються».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG