Спеціальні потреби

Український уряд оголосив роззброєння сепаратистів умовою припинення вогню


Валерій Гелетей

Заява міністра оборони України Валерія Гелетея з'явилася після витіснення сепаратистів зі Слов'янська та інших успіхів силовиків.

Міністр оборони України Валерій Гелетей заявив, що Київ відновить переговори про припинення вогню з проросійськими сепаратистами на сході країни тільки після того, як вони складуть зброю.

«Президент України заявив про це однозначно. Тепер будь-які переговори можливі виключно після остаточного складення зброї бойовиками», - йдеться в заяві Гелетея, розміщеній на сайті Міністерства оборони.

Заява Гелетея з'явилася на тлі зростаючої впевненості в рядах силовиків, після того як їм вдалося витіснити сепаратистів з міста, яке було їх оплотом, - Слов'янська.

Гелетей повідомив, що зараз багато автомобільних шляхів заміновані бойовиками. Йдеться про траси Слов’янськ – Краматорськ, Слов’янськ – Артемівськ. «Чимало мін і снарядів, які не спрацювали, лежать прямо на узбіччі та проїжджій частині. Існує вірогідність їх детонації, тому ми вживаємо заходів для максимального пришвидшення розмінування та знешкодження мін і боєприпасів. З цією метою практично цілодобово до виконання завдань залучені визначені підрозділи відповідного профілю», – повідомив міністр.

Минулого тижня президент України Петро Порошенко пообіцяв почати переговори про припинення вогню не пізніше суботи, але низка успішних військових операцій української армії, можливо, змінила настрої в Києві. Замість цього в суботу українські війська змусили сепаратистів покинути Слов'янськ та перегрупуватися в Донецьку.

Десятиденне припинення вогню завершилося наприкінці червня. Воно позначалося частими зіткненнями і не привело до якогось прогресу на переговорах про врегулювання конфлікту.


XS
SM
MD
LG