Спеціальні потреби

Україна просить у МВФ п'ять мільярдів доларів


Заступник голови парламентської фракції ПР Анатолій Кінах

Український уряд і Міжнародний валютний фонд продовжують обговорювати можливі умови продовження співпраці і відновлення кредитування. В адміністрації президента повідомли, що розраховують отримати від МВФ п’ять мільярдів доларів. Цю цифру озвучила перший заступник голови канцелярії глави держави Ірина Акімова. Втім, вона визнає, що сума наступного траншу кредиту ще не узгоджена і є предметом переговорів.

Акімова розраховує на продовження співпраці з МВФ принаймні ще на два роки, однак каже, що нині переговори зосередилися навколо необхідності скорочення бюджетних витрат. Фонд погоджується на дефіцит бюджету 6%. При тому, що минулого року він був удвічі більшим. Щоб виконати цю умову, влада не наважується йти на скорочення соціальних витрат та підняття тарифів на енергоносії та комунальні послуги.

Українські урядовці сподіваються, що парламент зможе ухвалити кошторис держави у квітні, і очікують отримати відповідь від МВФ протягом місяця. Акімова вважає, що відновлення співпраці з Фондом розблокує доступ до інших фінансових джерел – кредитів Світового банку і ЄБРР. Ці фінансові інститути можуть дати ще два мільярди доларів, які розраховують спрямувати на інвестиції в транспортні та енергетичні проекти.

Водночас у самій Партії регіонів почали лунати критичні голоси на адресу занадто жорстких вимог, які МВФ висуває для відновлення співпраці. Заступник голови парламентської фракції ПР Анатолій Кінах назвав неприпустимим зовнішній диктат щодо монетарної, податковової, акцизної та соціальної політики держави. Він також пропонує за рахунок кредитних ресурсів фінансувати інфраструктурні проекти.

«Економічна система країни ще довго пам’ятатиме політику минулого уряду, коли всі запозичення йшли на проїдання, а зовсім не на реалізацію серйозних інфраструктурних проектів, прискорення модернізації, підвищення конкурентоспроможності економіки, платоспроможності внутрішнього ринку тощо. Запозичення потрібні для розвитку, і обслуговувати їх необхідно не за рахунок нових боргів, а через більш ефективну діяльність економіки», – цитує політика офіційний сайт ПР. При цьому Кінах закликає уряд зосередити увагу не на збільшення запозичень, а на активізацію інвестиційної політики.

XS
SM
MD
LG