Спеціальні потреби

Актуально

Україна просить у МВФ п'ять мільярдів доларів

Заступник голови парламентської фракції ПР Анатолій Кінах

Український уряд і Міжнародний валютний фонд продовжують обговорювати можливі умови продовження співпраці і відновлення кредитування. В адміністрації президента повідомли, що розраховують отримати від МВФ п’ять мільярдів доларів. Цю цифру озвучила перший заступник голови канцелярії глави держави Ірина Акімова. Втім, вона визнає, що сума наступного траншу кредиту ще не узгоджена і є предметом переговорів.

Акімова розраховує на продовження співпраці з МВФ принаймні ще на два роки, однак каже, що нині переговори зосередилися навколо необхідності скорочення бюджетних витрат. Фонд погоджується на дефіцит бюджету 6%. При тому, що минулого року він був удвічі більшим. Щоб виконати цю умову, влада не наважується йти на скорочення соціальних витрат та підняття тарифів на енергоносії та комунальні послуги.

Українські урядовці сподіваються, що парламент зможе ухвалити кошторис держави у квітні, і очікують отримати відповідь від МВФ протягом місяця. Акімова вважає, що відновлення співпраці з Фондом розблокує доступ до інших фінансових джерел – кредитів Світового банку і ЄБРР. Ці фінансові інститути можуть дати ще два мільярди доларів, які розраховують спрямувати на інвестиції в транспортні та енергетичні проекти.

Водночас у самій Партії регіонів почали лунати критичні голоси на адресу занадто жорстких вимог, які МВФ висуває для відновлення співпраці. Заступник голови парламентської фракції ПР Анатолій Кінах назвав неприпустимим зовнішній диктат щодо монетарної, податковової, акцизної та соціальної політики держави. Він також пропонує за рахунок кредитних ресурсів фінансувати інфраструктурні проекти.

«Економічна система країни ще довго пам’ятатиме політику минулого уряду, коли всі запозичення йшли на проїдання, а зовсім не на реалізацію серйозних інфраструктурних проектів, прискорення модернізації, підвищення конкурентоспроможності економіки, платоспроможності внутрішнього ринку тощо. Запозичення потрібні для розвитку, і обслуговувати їх необхідно не за рахунок нових боргів, а через більш ефективну діяльність економіки», – цитує політика офіційний сайт ПР. При цьому Кінах закликає уряд зосередити увагу не на збільшення запозичень, а на активізацію інвестиційної політики.

Всі новини дня

Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

З початком війни Джамала відвідала вже десятки країн, виступаючи на благодійних заходах в підтримку постраждалих від війни українців, а також допомагаючи збором коштів для ЗСУ.

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.

Більше

XS
SM
MD
LG