Спеціальні потреби

СБУ залякує українців, що контактують із закордонними ЗМІ?


Міжнародна організація Репортери без кордонів підтримує свободу преси в світі.

Після блогерів, які безконтрольно теревенять в Інтернеті, Служба безпеки України зацікавилась громадянами, яких помічено у зв’язках із закордонними ЗМІ.

СБУ влаштовує допити українцям, що контактують з іноземними журналістами. Про це повідомив кореспондент німецької газети «Франкфуртер Альгемайне Цайтунг» Конрад Шуллер. Як заявив німецький журналіст у п’ятницю в інтерв’ю інтернет-виданню «Українська правда», йому відомо принаймні два випадки, коли його знайомих в Україні опитували спецслужби. Співбесіди, за його словами, були проведені навесні цього року, невдовзі після приходу до влади нового президента. На розмову викликали людей, з якими Шуллер контактував в Україні, готуючи журналістські матеріали під час минулої президентської кампанії.

В інтерв’ю «Українській правді» кореспондент німецької газети стверджує також, що в червні цього року він надіслав офіційний запит на ім’я голови СБУ Валерія Хорошковського, зажадавши пояснень. «Я хотів би знати, на якій підставі відбувається таке спостереження за зарубіжним кореспондентом», - мовиться в листі, фотокопію якого наводить «УП». На це звернення, каже Шуллер, жодної реакції так і не надійшло.

Цю ж тему німецький журналіст, за його словами, порушив під час особистої зустрічі з президентом України у четвер 26 серпня. Під час інтерв’ю, каже Шуллер, він запитав Януковича про проблеми зі свободою слова, а на традиційне прохання президента «навести конкретні приклади» розповів про свій випадок.

Янукович, своєю чергою, заявив, що геть нічого про цю ситуацію не знає. «Але ж я писав офіційні листи в СБУ і в посольство!», - обурився кореспондент впливового німецького видання. Як він розповів в інтерв’ю «Українській правді», «тоді я запитав Віктора Януковича: якщо вам невідомо про цю ситуацію, якщо ви не поінформовані про неї, то чи не вважаєте ви, що у ваших спецслужб має бути інший шеф?»

Втім, відповідь на свій запит німецький журналіст таки отримав. Після появи публікації в «УП» Служба безпеки відреагувала негайно і відхрестилася від звинувачень.

СБУ не здійснювала жодних заходів по відношенню до кореспондента німецької газети ««Франкфуртер Альгемайне Цайтунг» Конрада Шуллера. Про це, за повідомленням інформагенції «Інтерфакс-Україна», заявила у п’ятницю прес-служба відомства.

«Він нас не цікавить», - додали на словах у прес-службі СБУ.

У повідомленні прес-служби нічого однак не сказано про те, чи справді здійснювала СБУ заходи по відношенню до українських громадян – контактерів німецького журналіста. І коли так, то чому зацікавили спецслужби саме вони.

Нагадаємо також: у понеділок 30 серпня президент України відвідає Берлін. Питання свободи слова в Україні, вочевидь, порушуватиметься під час зустрічі українського лідера з канцлером Німеччини. Міжнародна організація Репортери без кордонів закликала Ангелу Меркель обговорити під час зустрічі з Віктором Януковичем проблему утисків ЗМІ в Україні.

XS
SM
MD
LG