Спеціальні потреби

Актуально

Верховна Рада прийняла Податковий кодекс

Верховна Рада прийняла Податковий кодекс

У четвер увечері Верховна Рада завершила справу, розпочату у вівторок. Парламент ухвалив у другому читанні і в цілому проект Податкового кодексу. За рішення проголосувало 269 народних депутатів. Свої голоси за нову «податкову Біблію» віддали, зокрема, 176 депутатів від Партії реґіонів, 26 комуністів, 20 «литвинівців», 20 «нунсівців», 22 позафракційних, а також 5 депутатів від БЮТ.

При обговоренні законопроекту у четвер у залі Ради не обійшлося без бійок. А перед остаточним голосуванням представники опозиції вкотре жорстко скритикували документ, з гіркою іронією назвавши його «подарунком від парламентської більшості українському народу».

Прийнятий парламентом Податковий кодекс створює зовсім нові правила гри для малого та середнього бізнесу в Україні. Серед інших дражливих положень документ, зокрема, передбачає жорсткі норми перевірок підприємств податковою службою та можливість адміністративного арешту майна неплатників. Парламент підтримав також запровадження податку на нерухомість (з 2012 року) та податку на банківські депозити (з 2015 року). При цьому Верховна Рада проголосувала за зниження податку на прибуток – з колишніх 25% до 16%.

Найбільшого ж резонансу набуло накладення депутатами низки обмежень на спрощену систему оподаткування. Проігнорувавши вимоги дрібних підприємців, парламент дозволив користуватися спрощеною системою лише тим фізичним особам – підприємцям – чий річний дохід не перевищує 300 тисяч гривень (якщо вони працюють без касових апаратів), або 600 тисяч гривень (за умови застосування касових апаратів). При цьому перші можуть працевлаштувати на своєму підприємстві не більше двох осіб, а другі – не більше чотирьох. Натомість представники малого бізнесу вимагали встановити межу річного доходу для «спрощенців» в 1 мільйон гривень, а кількість найманих працівників – до десяти.

Парламент встановив також обмеження щодо видів діяльності, на які поширюється спрощена система. З колишнього списку виключено, зокрема, адвокатську діяльність, бухгалтерський облік та аудит, рекламну діяльність, роздрібну торгівлю через Інтернет і т. ін.

Як заспокоює влада, дрібному бізнесу дадуть час на те, щоб призвичаїтись до нових умов: мовляв, ці положення кодексу наберуть чинності лише у другому кварталі наступного року. Натомість опозиція прогнозує, що наслідки нових правил оподаткування уже невдовзі відчує все суспільство: у вигляді зростання цін і втрати робочих місць.

Основні положення нового Податкового кодексу наберуть чинності з 1 січня 2011 року. Для цього, втім, прийнятий Радою документ має підписати президент України.

Своєю чергою, підприємці, тисячі яких з вівторка пікетували Верховну Раду, протестуючи проти ухвалення Кодексу в його нинішньому вигляді, зажадали від глави держави не підписувати документ і накласти на нього вето. В іншому разі представники малого та середнього бізнесу пообіцяли скликати Всеукраїнський референдум за дострокове припинення повноважень і президента, і парламенту.

Про готовність організаційно підтримати протестувальників уже заявила опозиція. Лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко, зокрема, пообіцяла маніфестантам допомогти збирати підписи з проведення референдуму та підтримати силами депутатів БЮТ протестну акцію під адміністрацією президента.

Підприємці висунули ще й інший ультиматум: загальнонаціональний безстроковий страйк у разі невиконання їхніх вимог. Вони пригрозили також у понеділок 22 листопада, у річницю Майдану, влаштувати новий, підприємницький «Майдан».

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG