Спеціальні потреби

Нині битва між Україною і Росією йде за український парламент – Іларіонов


У новій Раді Путін точно не матиме друзів - екс-посол США в Україні
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00

У новій Раді Путін точно не матиме друзів - екс-посол США в Україні

Володимир Путін активно працює над тим, щоби зробити майбутній український парламент недієздатним або прокремлівським. Принаймні, так вважає його колишній радник Андрій Іларіонов. Про це він розповів в інтерв’ю Українській службі «Голосу Америки». Як на вибори до Верховної Ради дивляться у офіційному Вашингтоні і чого очікують від майбутніх українських законотворців?

Окрім гарячих точок на сході України, бої нині точаться і в Києві. Тут тривають атаки політичні – цього разу битва між Україною і Росією йде за український парламент. Переконує колишній радник президента Російської Федерації Володимира Путіна – Андрій Іларіонов:

«Путін використовує різні методи: від підривних дій, прямих військових дій, політичного тиску й економічного тиску до кримінального чи квазі кримінального для дестабілізації ситуації в Україні. Щоб занурити Україну в ситуацію перманентної кризи – військової, політичної, дипломатичної, економічної – він активно працює і над парламентською кампанією. Путін хоче або отримати парламент, який буде працювати на нього, або зробити його не працездатним».

В Національному демократичному інституті Америки переконані старе виборче законодавство і Росія є двома найбільшими загрозами для цих виборів. Прозорість цих виборів – викликає набагато питань, каже регіональний директор програми НДІ у Євразії Лора Джуетт:

«Ми помітили, що хоч загалом люди і очікують певну кількість фальсифікацій, зокрема на місцевому рівні й в одномандатних округах, більшість людей впевнені у Централіній виборчій комісії і в центральному уряді. Тож люди очікують локальних фальсифікацій, але не системних і це вселяє віру».

Оптимістично налаштований щодо результатів майбуніх парламентських виборів колишні посол США в Україні Джон Гербст. А от Росію, на його думку, список українських парламентарів цього разу розчарує:

«У майбутній Раді я не бачу ймовірності появи великої кількості партій, які б мали якісь симпатії до пана Путіна. Це було б важко для них. Я не бачу навіть шляхів для утворення такої меншості. 10-15% майбутньої Верховної Ради можуть бути прихильними до Кремля, більше ніж це – можливо, але мало ймовірно».

Джон Гербст побував у Києві два тижні тому, де зустрічався майже з усіма партійними лідерами, високопосадовцями з Кабінету міністрів і провідними бізнесменами. Дипломат каже вже зараз можна прогнозувати, хто орієнтовно потрапляє до парламенту і навіть – якою буде майбутня коаліція:

«Мені здається, що група Порошенка буде формувати коаліцію на основі своєї більшості, яку вони дуже розраховують здобути. Думаю, у виборі партнера для коаліції вони віддали б перевагу Партії Тигіпка, якби вона пройшла у Верховну Раду. Але якщо Порошенко не отримає більшість, або не зможе її сформувати разом із Тигіпком – може виникнути дуже багато різних варіантів коаліцій».

На думку Джона Гербста, перше, що мають зробити майбутні депутати – об’єднатися в боротьбі проти російської агресії й почати боротьбу з корупцією. Іларіонов же радить не надто турбуватися появою певного радикалізму в цій політичній битві. У здоровому суспільстві, - каже він, - мають бути різні партії, а згодом суспільтво вирішить, які з них йому справді потрібні, а які мають відсіятись. Головне, щоб партії, які оберуть українці, не стали працювати на агресора.

  • 16x9 Image

    Тетяна Харченко

    Має більш ніж 16-річний досвід у журналістиці. Починала з роботи кореспондентки на радіо «Континент» у Києві. Відтоді працювала журналісткою на телеканалі СТБ, а також у виданнях: «Україна молода», «Газета по-українськи», «Новинар»; спеціальною кореспонденткою і текстовою редакторкою ранкових випусків телеканалу СІТІ, оглядачкою та головною редакторкою сайту «Медіа Бізнес»; дописувала для National Geographic Україна.

    Має дві вищі освіти – за першою – фольклористка й викладачка української мови та літератури. Диплом режисерки документального кіна отримала як стипендіатка програми Fulbright, в американському університеті Wake Forest, що у Північній Кароліні.

    Є авторкою кількох документальних короткометражних фільмів, два з яких – «Пісні надії» та «Солдат-метелик» – були показані на американських кінофестивалях: RiverRun International Film Festival та Princeton Film Festival. З «Голосом Америки» була від весни 2014 року до осені 2017 року. Працювала як відеооператорка, журналістка та продюсерка. Відзняла серію сюжетів про українську діаспору в США з Бостона, Нью-Йорка, Парк-Сіті, Балтимора, Вашингтона, Арлінгтона, Нью-Джерсі та Лос-Анджелеса.       

Відео - найголовніше

Футбол на протезах - завдяки майстрам з Данії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00
XS
SM
MD
LG