Спеціальні потреби

Підприємницький Майдан: погана погода, поламана камера та нові вимоги


Підприємницький Майдан: погана погода, поламана камера та нові вимоги

Дощ із снігом та нульова температура не змінили рішення підприємців стояти на Майдані Незалежності до накладення вето на Податковий кодекс. На засніженій площі зібралося більше 10 тисяч людей з усієї України.

«Оскільки у понеділок в Україні буде голова Венеціанської комісії Томас Маркет, який буде аналізувати наслідки відміни конституційної реформи 2004 року, вирішено, що в понеділок повинна відбутися остання масштабна акція протесту із політичними вимогами, які об’єднають не тільки підприємців, але й усіх людей, які вважають, що сьогоднішня влада не залишає місця для нормального життя наших громадян», – повідомив один із координаторів акції Олександр Данилюк.

Протестувальники розділились на частини, з яких менша вирушила до Верховної Ради, а більша лишилась на Майдані. І хоча парламентарі сьогодні не працювали, підприємці нагадували про свою присутність дудками та пластмасовими пляшками. Мотивували, що голосують задля Венеціанської комісії.

Паралельно із Києвом, до облдержадміністрацій, головних площ та податкових адміністрацій своїх міст вийшли підприємці із Дніпропетровська, Житомира, Львова, Полтави, Кіровограду, Тернополя тощо.

Суботній візит Віктора Януковича та Миколи Азарова до центрального штабу не змінив ультимативні вимоги Майдану. Під час зустрічі із підприємцями президент не виключив можливості накладення вето на кодекс. Натомість координатори протесту закликали усіх «не впадати в ейфорію тільки від одного PR – кроку влади». А прем’єр-міністру Миколі Азарову запропонували звернути увагу на негативну реакцію президента на створений у Кабміні Податковий кодекс.

Тоді ж під час відвідин посадовців до намету, де з підприємцями спілкувався Микола Азаров, охорона Азарова не пустила журналіста та оператора 5-го каналу. За словами журналіста Азада Сафарова, охоронці не хотіли впускати саме 5-ий канал, адже «Інтер», «1+1» та «ICTV» вже були у наметі. До того ж, як свідчить Сафаров, охоронці стиснули оператора з обох боків, а коли Азаров почав виходити з намету, рукою і тілом закрили об’єктив. В результаті – камера була поламана.

Ганна Герман у своєму блозі на Українській правді закликала більше звертати увагу не на інцидент журналістів із працівниками охорони, а на діалог голови держави із протестувальниками. За словами Ганни Герман, «це був той випадок, про який кажуть: «Застав дурня молитися..», а не приклад цензури в Україні.

Діалог протестувальників відбувся і з міністром фінансів Федором Ярошенко. Представники бізнесових кіл передали Урядовій групі вимоги, висунуті підприємцями малого та середнього бізнесу України. Коли ж під час зустрічі почалася розмова за збереження кодексу, підприємці покинули приміщення, заявивши, що далі немає про що розмовляти, стверджує сайт Національної Координаційної ради підприємців України та акції проти Податкового кодексу.

Також до своїх вимог протестувальники додали ще декілька: відставку уряду та проведення виборів Верховної Ради в березні 2011 року. Наступний збір учасників акції оголосили у четвер.

XS
SM
MD
LG