Спеціальні потреби

Більшість українських біженців у Європі вибирають для притулку Німеччину – ООН


Українські біженці перетинають українсько-російський кордон

Кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні зростає щотижня, незважаючи на відносне перемир’я на сході, - розповідає представниця ООН.

Найпопулярнішими країнами у Європі для українських біженців є Німеччина, Італія, Польща та Швеція, - про це Голосу Америки повідомила представник прес-служби Управління ООН у справах біженців в Україні Ніна Сорокопуд.

«За статистикою, яку нам надають приймаючі країни, більшість українців виїжджають у Німеччину, Польщу, Італію та Швецію. Якщо говорити про цифри, Німеччина прийняла близько 5600 заявок на статус біженця, Польща – 4 тисячі заявок на статус біженця плюс ще тисяча людей шукають інших форм легалізації. В Італії та Швеції – по 2 тисячі заявок на статус біженця».

Кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні зростає щотижня, незважаючи на відносне перемир’я на сході, - розповідає представниця ООН.

«Близько 10 тисяч людей реєструються як внутрішньо переміщені щотижня. Ми не знаємо, чи вони є новоприбулі, чи це реєструються давно переміщені особи. Наразі внутрішньо переміщених осіб в Україні, за офіційними даними, нараховується близько півтора мільйона людей. Їх кількість продовжує зростати щотижня», - зазначила Ніна Сорокопуд.

Вона також не відкидає варіанту, що кількість українців, які іммігрують у Європу, може зрости за рахунок внутрішніх переселенців. «Ми не можемо відкидати той факт, що в разі погіршення економічної ситуації в Україні, деякі з цих людей можуть виїхати закордон».

Водночас представниця ООН уточнила, що переважна більшість українських біженців продовжують виїжджати закордон у сусідні Росію та Білорусь.

«Найбільше їх у Російській Федерації. За даними російського уряду, приблизно 380 тисяч людей подались на статус біженця у Росії, і близько 475 тисяч українців шукають інших форм легалізації. Великі цифри і в Білорусі, де шукають статусу біженця близько півтори тисячі українців, але 120 тисяч людей вибирають інші форми отримання дозволу на проживання та працю», - розповіла Ніна Сорокопуд.

Напередодні стало відомо, що російський уряд розпорядився до кінця року закрити всі пункти тимчасового перебування українських біженців у Росії.

Дивіться також: Як змінити країну - рецепт від Святослава Вакарчука

  • 16x9 Image

    Ярина Матвійчук

    Приєдналася до команди «Голосу Америки» у 2014 році. Перед тим працювала в американському журналі National Geographic та на «Радіо Свобода» ведучою та редактором програми «Ранкова Свобода». У Києві волонтерила на «Радіо Марія» та в кіностудії Cinema House Group, у Гавані доглядала за хворими українськими дітьми в рамках проекту «Україна – Куба». Своїм найбільшим хобі вважає 3-річну доньку Марійку та подорожі з родиною. Розповідає, що любить книжки і поважає добре почуття гумору. Рецептом свого життя називає «Похвалу глупоті» Е. Роттердамського. Мріє покататися на всіх видах транспорту та спробувати їжу різних народів світу.

XS
SM
MD
LG