Спеціальні потреби

Сергій Лещенко: За минулий рік Україна деградувала в плані свободи слова


Сергій Лещенко: За минулий рік Україна деградувала в плані свободи слова

На запитання користувачів Facebook та редакції Голосу Америки відповідав журналіст Інтернет-видання «Українська правда» Сергій Лещенко.

Sergii Sarapuloff : Як створити фінансовонезалежну журналістику в Україні? Чи це утопія?

С.Л.: Фінансова незалежність може бути лише в Інтернеті, адже друкована преса перестала бути рентабельною і ніколи нею не стане. За винятком друкованих видань – вся друкована преса перетворилась на іграшки в руках олігархів. Водночас ціна га вхідний квиток на Інтернет-ринок досить велика. Вона велика тому, що зараз ринок дуже щільно поділений і починати з невеликими бюджетами значно складніше. В Інтернет вже прийшли великі проекти, що належать олігархам.

Наприклад Ахметов вкладає великі кошти в сайти «Сегодня» та «Точка.нет». Водночас ці сайти не створюють свого оригиніального контенту і працюють більше як агрегатори контенту. Думаю, що надалі вони будут вкладати кошти у створення власних новинних служб.

Г.А.: Що затребувано українським Інтернет-читачем і в якому вигляді?

С.Л.: Думаю, що є попит на новини. Цей попит створюється тими, хто відмовився від друкованих видань за які вони раніше платили гроші і зараз перейшли на Інтернет.

Г.А.: Чи планує «Українська правда» впродваджувати нові формати новин в сенсі технологій, як нещодавно було представлено відеорепортажі тощо?

С.Л.: Саме життя вимагає від нас дедалі більше виставляти відео. Для мене самого особисто працює установка : де б не був – тримаю свій телефон в режимі фото та відеозйомки.

Sergii Ivaschuk : Ваш погляд на свободу слова в Україні. Чи існує проблема порушення прав журналістів?

С.Л.: Я думаю, що останній рік Україна деградує в плані свободи слова. Ми повернулися в час керованого телевізійного інформаційного простору. Влада зосередила всі свої зусилля на створенні віртуальної реальності за допомогою телебачення, яке використовується для отримання політичних переваг нинішніми керівниками держави. Окремі політичні сили штучно підтягуються в рейтингах, а інші – навпаки замовчуються.

Типовий приклад – розкрутка за допомогою каналу «Інтер» партії «Свобода», яка має відіграти роль електорально зручного опонента для Януковича на наступних президентських виборах.

Andrey Nedzelnitsky: Якими якостями на Вашу думку має володіти громадський журналіст, професійний журналіст? Чи набагато полегшує життя наявність журналіського посвідчення?

С.Л.: Громадський журналіст окрім банальних характеристик на кшталт патріотичності або ліберального світогляду має не бути лінивим, а також – володіти хоча б одним приладом, який здійснює відеозапис.

Г.А.: Розкажіть про власне знаймоство із технологіями. За допомогою чого знімаєте, викладаєте відео?

С.Л.: До появи камери у смарт-фоні у мене була фотокамера, якою також можна було записувати відео. Зараз, завдяки Стіву Джобсу, все має бути в одній коробочці.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG