Спеціальні потреби

Актуально

Українське вино проти війни. Як американка популяризує українське вино та збирає тисячі доларів на допомогу Україні

Американка Ґейл Корріган використовує українські вина для благодійних заходів, на яких розповідає про війну та збирає кошти

"Українське вино як засіб боротьби з російською агресію? Чому би ні", - подумала американка Ґейл Корріган та розпочала кампанію з інформування про війну Україну та винарні, які були знищені.

Корріган – американська бізнесвумен та фанатка грузинських та українських вин. У 2019-му вона заснувала компанію "Сапераві США", яка почала імпортувати грузинське вино до США. У 2020-му на одній з виставок у Нью-Йорку вона вперше спробувала українське ігристе вино Artwinery (у минулому – Артемівський завод шампанських вин). Це ігристе робиться класичним способом, тобто насичення вина вуглекислим газом відбувається у пляшках. "І це було своєрідне кохання з першого ковтка. Було дуже смачно", - згадує Ґейл.

Ґейл Корріган проводить благодійні заходи з тестуванням українського вина по усій країні. На фото один з останніх заходів у Нью-Йорку
Ґейл Корріган проводить благодійні заходи з тестуванням українського вина по усій країні. На фото один з останніх заходів у Нью-Йорку

Першу партію українського ігристого Ґейл завезла до США напередодні війни. Поступово вибудовувала стратегію виходу на ринок. Каже, американські поціновувачі вина досить вибагливі, бо мають величезний вибір. Проте, незважаючи на високу конкуренцію, українське вино знаходило своїх фанатів.

"Це було, м’яко кажучи, складно. Але деякі з українських вин, зокрема рожеве, яке було витримане 18 місяців, і біле брют стали дуже популярними. І ми їх майже розпродали. І ми збиралися замовити ще один контейнер цих двох вин перед тим, як, очевидно, почалася війна", - згадує підприємниця.

Повномасштабне вторгнення змінило плани Ґейл. І вона вирішила використовувати вино, яке завезла до війни, лише для благодійних заходів. На них вона розповідає про Україну та війну, а також збирає кошти на відновлення української виноробної промисловості.

Така підвищена увага до українського вина пояснюється ще й тим, що з початком активних воєнних дій за містечко Бахмут, де і знаходиться легендарне виробництво, пляшки стали практично колекційними. Адже невідомо, наскільки підвали заводу, а саме там, під землею, у колишніх гіпсових штольнях, і створювалося вино, постраждали від воєнних дій та були пограбовані.

Олександра Чередниченко, маркетинговий директор Artwinery каже – робота заводу була зупинена з початком повномасштабного вторгнення.

"Ми законсервували виробництво. Зараз все, що знаходилося на поверхні – знищено. Нам складно оцінювати збитки, бо більшість виробничих ліній була під землею на глибині 72 метри. У нас немає до нього доступу. У лютому ми вивезли усю продукцію, яка була готова до продажу, на безпечну територію України. І мова йде про мільйони пляшок. І нам цих обсягів вистачить, щоб ще підняти бокали ігристого за перемогу нашої країни", - каже вона.

Чередниченко додає: зараз компанія готує поставити велику партію своєї продукції для Ґейл у Сполучені Штати. Каже, наразі Artwinery експортує свою продукцію у більше, ніж 20 держав і продовжує підписувати контракти з іншими країни. "США – наш суттєвий партнер. Ми продаємо досить багато ігристого в Америці. І Ґейл наша улюблена партнерка. Ми вдячні їй за допомогу. З самого початку війни вона активно включилася. Проводила аукціони та благодійні акції. Ми дуже вдячні та щасливі, що навіть в Америці люди допомагають та відчувають біль України", - каже Чередниченко.

Зазвичай Ґейл проводить тестування вин та аукціон. Один з таких благодійних заходів нещодавно відбувся у містечку Ньюпорт, штат Род-Айленд. Тестування провели у історичному місці – Редвудській бібліотеці. Це одна з найстаріших діючих бібліотек США. За словами директора бібліотеки, це місце впродовж століть було центром просвіти. Бенедікт Лека, виконавчий директор Редвудської бібліотеки, каже, що закладу важливо підтримувати Україну та її людей. "Ми співчуваємо ситуації в Україні. Для нас важливо робити все, що ми можемо тут, у цій частині світу, на підтримку України та українців", - додає він.

Ґейл намагається поєднувати тестування вина поєднується з культурними проектами, які можуть розповісти про історію та культуру України
Ґейл намагається поєднувати тестування вина поєднується з культурними проектами, які можуть розповісти про історію та культуру України

Кожного разу дегустація вин поєднується з культурними проектами. У Ньюпорті гостям показували виставку з фотографіями українських біженців у вишиванках. Цю частину заходу готувала Інна Локер. Вона родом з Миколаївщині, але уже багато років мешкає в США. У соцмережах вона побачила роботи біженки-фотографа, і запропонувала зробити проект. "Мене вразила краса фотографій. Вона передає те, що є в Україні. Ту красу, яку зараз світ не бачить. Бо зараз мова йде про горе, смерть, сльози. А ці фотографії самі передають красу людей. Те, що російські війська хочуть вбити - нашу красу та культуру", - пояснює вона.

У колекції Ґейл є унікальні вина з Бахмуту, які були зроблені ще з додаванням кримського винограду. До 2014-го Artwinery мала низку виноградників на півострові. За її словами, Artwinery надіслала їй у рамках співпраці останні 1200 пляшок вина з кримським виноградом. "Це дуже гарне вино, яке продавалося на дуже високому рівні людям, які знають багато про вино та мають дуже вишуканий смак. Вино має дуже цікаві нотки перцю. Зараз у нас залишилося менше 500 пляшок. І це, по суті, залишки того, що є у світі", - каже вона.

Для кожного заходу Ґейл обирає організацію в США, яка допомагає Україні, та передає їй частину зібраних під час тестування та аукціону коштів. Іноді вона просто надсилає кілька пляшок, щоб організації самостійно проводили аукціони та збори коштів. Згадує, що надіслала організації "Свобода Україна" (Liberty Ukraine) з Остіну, штат Техас, шість пляшок з довоєнного імпорту. Їх вдалося продати з аукціону за три тисячі доларів. "Також на минулому заході в Род-Айленді ми продали одну пляшку за дві тисячі доларів", - розповідає благодійниця.

Ґейл каже, що після початку війни вирішила прибуток від продажу вина у магазинах віддавати на відновлення роботи українських виноробів, які постраждали від війни. Для більш ефективної роботи вона планує заснувати громадську організацію. Каже, різні виробництва мають власні потреби. Тому організація буде збирати запити та проводить збірки коштів для них. "Має бути справедливий підхід, за допомогою якого гроші обов’язково йдуть туди, куди треба. І донори можуть бачити результати і відчувати, що вони вплинули на відбудову українського виноробства", - каже вона.

Чередниченко додає, Artwinery, яка втратила ключове виробництво у Бахмуті, намагається вижити та відкрила нові потужності в Одеській області. Але найголовніше зараз, за її словами, це – перемога. Серед врятованих з Бахмута ігристих вин, багато – унікальних, і компанія влаштовує аукціони з їхнього продажу. Гроші йдуть на допомогу військовим та постраждалим.

Компанія вже випустила ігристе "Перемога". Готується ще одна "воєнна" серія "Міста-герої". Вона присвячена містам, які протистоять російській агресії. "Це лімітована колекція для кожного міста, на етикетці будуть зображені знакові місця. Частину прибутку від продажу ми будемо перераховувати на відбудову цих міст. Наше завдання – триматися та боротися. І я впевнена – все вийде", - каже вона.

Тим часом, Ґейл вже готується приймати новий вантаж українських ігристих вин в США. Каже, місцеві магазини алкогольних напоїв вже зачекалися на нову поставку, адже практично увесь довоєнний імпорт вона залишила для благодійних проектів.

Всі новини дня

Джастін Трюдо: Канада надасть нову військову допомогу Україні на 500 мільйонів доларів

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо та президент України Володимир Зеленський підписали спільну декларацію під час прес-конференції на тлі нападу Росії на Україну в Києві, Україна, 10 червня 2023 року. REUTERS/Валентин Огіренко

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо оголосив про нову військову допомогу Україні на 500 мільйонів доларів.

Перебуваючи у Києві під час неоголошеної поїздки до України він оголосив про нову військову та гуманітарну допомогу в той час як Україна готується до контрнаступу проти російських військ, намагається захистити міста та цивільну інфраструктуру від обстрілів з повітря і бореться з наслідками підриву дамби Каховської ГЕС на Херсонщині.

«Сьогодні я можу оголосити, що ми надамо 500 мільйонів доларів нового фінансування для військової допомоги. Крім того, сьогодні я оголошую, що Канада буде частиною міжнародних зусиль з підготовки пілотів-винищувачів, а також із забезпечення та підтримки української програми винищувачів, використовуючи канадський досвід у цих сферах», – сказав Трюдо.

Він додав, що Канада долучиться до міжнародної ініціативи з обслуговування танків Leopard і підтримає зусилля України зі захисту повтріняного простору.

«Ми надамо додаткові 288 ракет AIM 7, які підтримають Україну в захисті українське небо. А з наявних коштів ми надамо військовим України 10 тисяч патронів калібру 105-мм», – заявив Трюдо у суботу після зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським.

Канадський прем’єр також повідомив про те, що виділить додаткову допомогу Україні для порятунку людей, чиї будинки були затоплені після підриву Каховській ГЕС, що є в зоні бойових дій на півдні України.

«Усі ми бачили, які руйнування спричинило цього тижня обвал дамби на Каховській ГЕС у Херсонській області. Це був прямий наслідок російської війни, і він є руйнівним для тисяч і тисяч людей. Щоб допомогти з реагуванням, сьогодні я оголошую про нове фінансування в розмірі 10 мільйонів доларів та перенаправлю 37,5 мільйонів доларів із гуманітарної допомоги, яка наразі виділена Канадою, Україні для реагування на цю повінь», – заявив Трюдо.

Під час спільної прес-конференції президент України Володимир Зеленський наголосив, що Канада – серед тих у світі, хто найактивніше підтримує приєднання України до НАТО, але він визнав, що цього не може статися, поки точиться війна з Росією.

«І сьогодні ми зафіксували у нашій спільній декларації з паном премʼєр-міністром канадську підтримку членства України в НАТО», – заявив Зеленський.

"Канада підтримує Україну в тому, щоб стати членом НАТО, як тільки це дозволять умови. Україна та Канада з нетерпінням чекають на вирішення цих питань на саміті НАТО у Вільнюсі в липні 2023 року", - йдеться у спільній декларації, ухваленій за підсумками переговорів.

За даними канадського уряду, з лютого 2022 року Канада надала приблизно 102 мільйони доларів США військової допомоги, виділив 352,5 мільйона доларів гуманітарної допомоги для реагування на гуманітарні наслідки вторгнення Росії в Україну та сусідні країни, а також виділив додаткові 127 мільйонів доларів на фінансування допомоги розвитку Україні – роботу уряду, допомогу найвразливішим верствам населення, зберігання українського зерна.

Також Канада надає позики для економічної підтримки України.

Дивіться також:

"Ми надамо $500 млн нового фінансування для військової допомоги", – премʼєр-міністр Канади Джастін Трюдо. Відео

"Ми надамо $500 млн нового фінансування для військової допомоги", – оголосив премʼєр-міністр Канади Джастін Трюдо

Нинішні бої можуть стати поворотним пунктом у 15-місячній війні – ЗМІ про імовірний контрнаступ

Збройні сили повідомляють про бої навколо Бахмута. На цьому архівному фото український військовослужбовець на тлі самохідної артилерійської установки поблизу Бахмута, Донецька область, Україна, 9 листопада 2022 року. (AP Photo/LIBKOS

Західні ЗМІ, посилаючись на військових експертів, повідомляють, що контрнаступ Збройних Сил України попри те, що не був офіційно оголошений українською владою, найімовірніше, вже почався.

Британська розвідка повідомляє про значний прогрес та прорив першої лінії російської оборони на деяких ділянках наступу українським військом на сході та півдні.

«За останні 48 годин значні українські операції відбуваються на кількох ділянках сходу та півдня України. На деяких ділянках українські сили, ймовірно, досягли значного прогресу та пробили першу лінію російської оборони. В інших – український прогрес був повільнішим», – твітує британське міністерство оборони у суботу, 10 червня.

Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) підтверджують у п'ятницю ввечері, що українські війська 9 червня продовжили контрнаступальні операції щонайменше на чотирьох ділянках фронту, «здобувши подальші успіхи в районі Бахмута та на заході Донецької області.

Неочікувано для оглядачів інформацію про контрнаступ озвучив і президент Росії Володимир Путін, який заявив про успіхи у стримуванні українського контрнаступу та втрати ЗСУ.

Путін під час засідання голів країн Союзу незалежних держав заявив: “Треба абсолютно точно констатувати, що цей наступ розпочався. Про це говорить використання стратегічних резервів української армії”.

Путін у своїй заяві також говорить про те, що російській армії не вистачає сучасного обладнання, “але оборонна промисловість розвивається швидко”.

Президент РФ стверджує, що контрнаступ України “не досягнув поставлених цілей” і водночас додає: “Наступальний потенціал військ зберігається. Воєнне керівництво Росії реально оцінює ситуацію і буде виходити з цих реалій, вибудовуючи свої дії на майбутнє”.

Інститут вивчення війни (ISW) назвав цю заяву Путіна “помітним відхиленням від його попереднього дистанційованого підходу до обговорення реалій на полі бою”.

На думку аналітиків ISW, виступ Путіна може свідчити про те, що “Кремль вчиться на своєму попередньому невдалому підході до риторичного применшення” успіхів українського війська.

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомляє, про "активні бойові дії на декількох ділянках Бахмутського напрямку". Посадовиця також додала, що ситуація напружена на всіх ділянках фронту.

Маляр поширила у Телеграмі пояснення “навіщо російська пропаганда розкручує тему наступу Збройних Сил України”.

Так, за версією центру стратегічних комунікацій StratСom, серед інших причин, таких як спроби деморалізації українців, ворог намагається надати підтримку власним солдатам.

“Адже проблема з низькою психологічною готовністю до бою є основною в російській армії”, - стверджують експерти центру.

Щодо самого контрнаступу, президент України Володимир Зеленський у своєму виступі говорить тільки про те, що “цими днями” українські воїни ведуть “особливо важкі бої”.

Генеральний штаб ЗСУ інформує, що за минулу добу українські воїни ліквідували 890 російських окупантів, знищили 8 танків, 7 бойових броньованих машин, 15 артилерійських систем, одну РСЗВ, 3 засоби ППО, 16 БпЛА оперативно-тактичного рівня, 5 крилатих ракет, 18 автомобілів та 5 одиниць спеціальної техніки.

Публікуючи оцінки українського контрнаступу, видання New York Times цитує посадовців США та Європи, котрі кажуть, що нинішні бої можуть стати поворотним пунктом у 15-місячній війні. Газета стверджує, що українські війська “почали операції на кількох фронтах” минулого тижня, після навчання складній тактиці ведення війни та озброєні сучасною західною зброєю вартістю мільярди доларів.

Видання також, спираючись на приватні цитати офіційних осіб, припускає, що “витіснення всіх російських сил з окупованої української землі вкрай малоймовірне”.

Західні медіа сходяться на тому, нова військова ініціатива вплине на дискусії про майбутню підтримку України. NYT додає, що залишається незрозумілим те, що саме Сполучені Штати, Європа та Україна вважатимуть “успішним” контрнаступом.

“Яким би не був результат контрнаступу, американські та європейські чиновники погоджуються, що наразі Путін не налаштований вести переговори. Але Путін розуміє мову сили, і саме це робить контрнаступ таким важливим”, – наголошує NYT.

Дивіться також:

Майбутнє фінансування для України обговорюють у Конгресі США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:54 0:00

Конгресмени вимагають від президента Байдена чимшвидше послати в Україну ATACMS

На цьому ілюстраційному фото Збройні сили Південної Кореї запускають армійську тактичну ракетну систему (ATACMS) під час військових навчань у невідомому місці в Південній Кореї в четвер, 24 березня 2022 року. (Міністерство оборони Південної Кореї через AP)

Американські законодавці зареєстрували двопартійну резолюцію Палати представників, спрямовану на те, щоб спонукати адміністрацію Джо Байдена швидко забезпечити Україну армійськими тактичними ракетними комплексами (ATACMS).

Цим конгресмени збільшують тиск на адміністрацію Байдена, щоб вона зробила усе можливе для перемоги України у війні проти російської агресії.

«Ми повинні дати українцям те, що їм потрібно, щоб виграти цю війну», – сказав представник Джаред Голден, демократ зі штату Мен.

«Не надаючи Україні зброї, необхідної для перемоги у цій війні, адміністрація продовжує конфлікт і коштує незліченних життів українців», – сказав один з авторів резолюції, голова Комітету у закордонних справах Палати представників Майкл Маккол, республіканець з Техасу.

За його словами, для надання Україні військової допомоги, не потрібно мати додаткових витрат.

«Успіх контрнаступу України безпосередньо пов’язаний з військовою допомогою, яку надають США та наші союзники. Таким чином, це надзвичайно розчаровує те, що адміністрація сидить на мільярдах залишків військового фінансування, за допомогою яких вона могла б негайно передати ATACMS Україні та, у свою чергу, допомогти їхнім Збройним силам значно змінити ситуацію на полі бою», – мовиться у заяві Маккола, яку публікує Комітет у закордонних справах на своєму сайті.

Постачання тактичних ракетних систем ATACMS з дальністю 290 миль, що майже вчетверо перевищує існуючі ракети України, є предметом інтенсивних дебатів протягом місяців.

Майже рік тому радник з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, що відправка ATACMS може призвести до того, що конфлікт зрештою переросте у Третю світову війну. На його думку, Україна могла використати цю зброю для нападу глибоко всередині території Росії, а Росія розцінити використання західної зброї як напад на неї з боку Заходу.

Останнім часом у Пентагоні зростає занепокоєння, що запаси зброї у США різко скорочуються, а на виробництво нової зброї потрібен час та збільшення виробничих потужностей.

Як повідомляв Голос Америки, у п’ятницю, 9 червня, Міністерство оборони CША повідомило про новий пакет допомоги Україні на суму 2,1 мільярда американських доларів, який включав боєприпаси для комплексу Patriot, безпілотники Puma, ЗРК і ракети HAWK.

У Пентагоні наголосили, що ця допомога надається в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI), тобто на відміну від тієї, що надається в рамках президентських повноважень і надходить негайно, ця замовляється у виробників і її доставка, як правило, займає деякий час.

Дивіться також:

У Вашингтоні вшанували пам’ять жертв комунізму. Відео

У Вашингтоні вшанували пам’ять жертв комунізму. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:25 0:00

У Вашингтоні вшанували пам’ять жертв комунізму. Правозахисники, а також представники різних країн, що постраждали від комуністичного режиму, зібралися біля Меморіалу жертвам комунізму у столиці США та поклали вінки у знак пам’яті.

Більше

XS
SM
MD
LG