Спеціальні потреби

Вашингтон ймовірно змінює політику щодо України – аналітичний центр Stratfor


Вікторія Нуланд під час прес-конференції у Москві 18 травня 2015 року

«Стратфор» також пише, що регулярність зустрічей російських та американських урядовців з цього питання свідчить, що компроміс між Росією та США можливий.

Сполучені Штати, ймовірно, перебувають у повільному переговорному процесі з Росією щодо кризи в Україні, і цього тижня продемонстрували значний прогрес. Про це пише американський аналітичний центр «Стратфор» у новому аналізі «Передчуття прогресу у переговорах щодо України».

18 травня цього року помічниця державного секретаря США Вікторія Нуланд вчергове відвідала Москву, де зустрілась із помічником президента Росії Владиславом Сурковим. Цей візит став підставою для чергових спекуляцій, що Москва та Вашингтон наближаються до вирішення їхнього протистояння.

«Стратфор» посилається на інформацію колишнього чиновника Кремля Олексія Чеснакова, який заявив, що ознайомлений із деталями зустрічі Нуланд та Сурковим. Ідеї Нуланд про імплементацію Мінських домовленостей є «контроверсійними, але цікавими», - сказав Чеснаков. На цій зустрічі США продемонстрували більше інтересу та гнучкості у пошуку вирішення проблеми, ніж самі українці, - сказав колишній кремлівський посадовець.

Якщо ці повідомлення правдиві, - пишуть аналітики «Стратфор», - це означає, що Вашингтон відходить від своєї попередньої стратегії. Донині США підтримували позицію України, наполягаючи, що Росія має повністю дотримуватись Мінських угод, зокрема, відвести озброєння і повернути Україні контроль за міжнародно визнаним кордоном.

Наразі ні Вашингтон, ні Москва не підтвердили і не спростували заяви Чеснакова.

«Стратфор» також пише, що регулярність зустрічей російських та американських урядовців з цього питання свідчить про те, що компроміс між Росією та США можливий. Видання не виключає, що Москва, можливо, готова поступитись у деяких пунктах Мінських домовленостей.

Дивіться також: Закон, який прирівняли до "ляпасу Росії", проголосований у комітеті Конгресу США

Закон, який прирівняли до "ляпасу Росії" отримав підтримку у Конгресі США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:59 0:00

Відео - найголовніше

Face to Face. Врятовані обличчя захисників. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00
XS
SM
MD
LG