Спеціальні потреби

В ООН вказали на «тривожне» число порушень перемир'я на Донбасі


Донбас

Хитке перемир'я на сході України знову опинилося під загрозою зриву.

ООН - Число порушень хиткого перемир'я в Східній Україні між Києвом і проросійськими сепаратистами досягло «тривожного рівня», небаченого впродовж останніх місяців, заявили в Раді Безпеки ООН міжнародні спостерігачі.

«Насильство в Східній Україні в черговий раз досягає свого піку», - попередив голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ертугрул Апакан.

За його словами, в цьому місяці спостерігачі зафіксували найбільшу кількість порушень з серпня 2015 року, а багато важкого озброєння, що раніше знаходилося на складах і об’єктах постійного зберігання, тепер зникли звідти і спливли у лінії зіткнення.

«Необхідні припинення бойових дій і повноцінне стійке перемир'я», - сказав Апакан, виступаючи в Раді Безпеки.

Апакан і Мартін Сайдік, спеціальний представник голови місії ОБСЄ в Україні та у Тристоронній контактній групі, закликали сторони повністю дотримуватися режиму припинення бойових дій напередодні православного Великодня, яке святкується цієї неділі.

«Повинні бути створені безпечні умови для людей, які живуть поблизу зон бойових дій і для тих, хто буде перетинати лінію фронту під час свят», - сказав Сайдік.

Обидва дипломати виступали перед Радою Безпеки на відеоконференції з Києва.

Постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін, розмовляючи після засідання з журналістами, зазначив, що Великдень – це свято, яку об'єднує росіян і українців, і висловив надію, що до празника поставляться з повагою.

«Припинення вогню - пріоритет номер один у Мінському процесі», - зазначив заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко, вказуючи на домовленість від лютого 2015 року, яка націлене на вирішення конфлікту в Україні.

Припинення вогню - пріоритет номер один у Мінському процесі
Вадим Пристайко

«Якщо ми почнемо з цього, ми зможемо перейти до відведення військ і вирішення всіх інших проблем - розмінування, вирішення гуманітарних питань і всього іншого, аж до політичного врегулювання», - додав він.

Тисячі порушень

«Слово “перемир’я” втрачає значення у Східній Україні», - вважає постійний представник Великобританії Меттью Райкрофт.

Слово “перемир’я” втрачає значення у Східній Україні
Меттью Райкфорт

Голова Постійного представництва США при ООН Саманта Пауер заявила, що 14 квітня спостерігачі зафіксували більше 4 000 порушень, з яких 500 були скоєні з використанням забороненої важкої техніки.

«Цей цикл ескалації повинен припинитися», - наголосила вона.

Сторони звинувачують у порушеннях один одного.

Члени Ради Безпеки закликали обидві сторони виконувати умови Мінських угод і реалізувати передбачені ними заходи, серед яких припинення вогню, відведення важких озброєнь, звільнення заручників і полонених, а також проведення переговорів, які повинні привести до організації місцевих виборів.

Дивіться також: Уряд Гройсмана керований олігархами, але здатний на добрі справи - Соболєв

Показати коментарі (3)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG