Спеціальні потреби

ООН занепокоєна зменшенням водних ресурсів у світі


Пакистанські віддалені райони не мають щоденного постачання питної води.

Цього року у Всесвітній день води, який відзначають 22-го березня, Організація Об’єднаних Націй наголошує на критично важливій ролі води для життя людства. Попит на воду у світі дедалі збільшується, адже зростає населення Землі і, відповідно, збільшується споживання ресурсів. Експерти кажуть, що проблему можна вирішити, але зробити це буде не так просто, адже у багатьох частинах світу води уже катастрофічно не вистачає.

Експерти кажуть, що найбільшою проблемою є далеко не питна вода. Паскуаль Стедуто – керівник водних програм в організації з питань їжі та сільського господарства ООН:

«Виробництво продуктів харчування, а точніше сільське господарство, наразі є найбільшим споживачем води».

Сільське господарство споживає близько 70% усієї води, яка надходить з річок та водоносних систем світу. В середньому, пересічна людина випиває 2-3 літри води на день. Але, щоб виростити її денний раціон кукурудзи, потрібно буде 200 літрів води. Виробити денну порцію хліба – 270 літрів. А для рису – 420 літрів. Для вирощення м’яса треба від тисячі до двох з половиною тисяч літрів води. І попит на воду росте разом з приростом населення.

«Ми думаємо, що протягом наступних 40 років планета збільшиться ще на 2 мільярди людей. Разом з тим ми вже сьогодні відчуваємо нестачу води», – занепокоєний Паскуаль Стедуто.

У деяких регіонах води не вистачає через те, що фермери викачують її із землі швидше, ніж встигають поновлюватися її запаси, стверджує Аарон Зальцберґ із Держдепартаменту США:

«Якщо ви подивитеся, наприклад, на північно-західну частину Індії, то побачите, що вони викачують надзвичайно велику кількість води. Зовсім скоро це вплине на їх спроможність вирощувати їжу і забезпечити найнеобхідніші потреби».

Надмірне викачування підземних вод для зрошування також становить велику проблему, особливо у фермерських регіонах Китаю, США та інших країнах. Разом з тим, в більшості районів Сахари навпаки, проблема полягає в недостатньому зрошуванні. Більшість африканських фермерів розраховують лише на природні опади, які останнім часом через кліматичні зміни значно зменшились.

«Опади більше не можна прогнозувати. І це ставить під ризик майбутній урожай. Через це ми не можемо прогнозувати, скільки врожаю буде зібрано у тому чи іншому році», – каже Стедуто.

Виготовлення більшої кількості їжі для більшої кількості людей, але з меншими обсягами води, стане справжнім викликом уже у найближчі роки. Втім, певне вирішення проблеми таки існує – оптимізація іригаційних систем та споживання меншої кількості води у містах, де її використовують більше норми.

XS
SM
MD
LG