Спеціальні потреби

Генасамблея ООН збирає лідерів з понад 120 країн


Генасамблея ООН
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00
Direct link
Понад 120 президентів, прем'єр-міністрів і монархів зберуться у вівторок у Нью-Йорку на засідання Генеральної Асамблеї ООН. Головними питаннями цьогорічного саміту, окрім кризи у Сирії, стануть ядерна програма Ірану та фінансова криза у Європі.

Генеральна асамблея ООН готується до прийому світових лідерів. І хоча десятки голів держав країн світу за час засідання асамблеї виходять на головну трибуну ООН, основні події відбуваються у кулуарах. Домінантною на цьогорічному засіданні стане криза у Сирії, де за час конфлікту загинуло понад 20 тисяч людей. Про це говорять не лише експерти , але й Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун:

«Я буду мати двосторонні зустрічі з понад ста двадцятьма лідерами держав. Головним питанням цих дискусій буде Сирія. Ми повинні негайно вирішити цю проблему».

У середу Пан Гі Мун проведе зустріч з представниками Ліги Арабських Держав, де планує обговорити проблему Сирії. Гуманітарну ситуацію у тій країні має намір обговорити і державний секретар США Гілларі Клінтон. Втім, аналітик Джефрі Лоренті каже, що незважаючи на високий рівень дискусій, все може обмежитись лише розмовами:

«Буде багато виступів, у яких згадуватимуть Сирію, але буде дуже мало конкретних дій. Це як погода, всі про неї говорять, але ніхто не може її змінити».

«Я буду мати двосторонні зустрічі з понад ста двадцятьма лідерами держав. Головним питанням цих дискусій буде Сирія. Ми повинні негайно вирішити цю проблему»
Пан Гі Мун,
Генеральний секретар ООН

Ще одним предметом переговорів на високому рівні будуть ядерні амбіції Ірану. Зокрема це будуть обговорювати лідери країн постійних членів Ради Безпеки ООН та Німеччини. Президент США Барак Обама, який відкриє у вівторок дебати на Асамблеї, обмежиться своїм виступом і не планує проводити двосторонні зустрічі. Це обумовлене передвиборчою кампанією у США. Навіть його виступ, на думку експертів, буде більше зверненням до виборців у США ніж до світових лідерів. Зокрема такої думки притримується Джефрі Лоренті з «Фундації тисячоліття»:

«Він буде вимушений сфокусуватись на тих питаннях, які домінують сьогодні на американському внутрішньополітичному ринку – Сирія, Іран. Треба також переконати Ізраїль, що США його не зраджують, як це намагаються подати опоненти Обами».

Що ж до новинок та позитивів сесії, то увага багатьох буде прикута до виступів нових лідерів країн Північної Африки та Близького Сходу. Зокрема - нового президента Єгипту Мохамеда Морсі. Долю уваги також відбере президент Бірми Тін Шейн, який розпочав демократичні реформи у цій країні.
XS
SM
MD
LG