Спеціальні потреби

Яценюк Путіну: Ви ніколи не переможете в боротьбі з об’єднаною українською нацією!


Арсеній Яценюк
Арсеній Яценюк

Ситуація в Україні та російська агресія опинилися серед головних тем засідання 69-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН. Виступаючи перед світовими лідерами прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк закликав міжнародну спільноту не знімати санкцій проти Росії, допоки Україна не поверне контроль над своєю територією, включаючи Крим. Він наголосив на необхідності активних дій у Європі та США, а також звернувся до Володимира Путіна.

На сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку прем’єр-міністр України вкотре закликав Росію відвести свої війська з території Східної України, «припинити забезпечення проросійських терористів» та почати «реальні переговори»:

«Ми – країна, що хоче миру. Але нелегко досягнути якоїсь мирної угоди під дулом пістолета, зробленого в Росії».

Арсеній Яценюк висловив також велике недовір’я нинішньому так званому перемир’ю в Україні, відповідаючи на питання американських дипломатів та журналістів у Раді з міжнародних відносин у Нью-Йорку:

«Я дійсно стурбований майбутнім своєї країни, майбутнім Європейського Союзу, майбутнім усієї Європи. Ми розуміємо, що не тільки Україна, але Європа і весь світ зіткнулися з глобальним викликом безпеки. Ми маємо дуже тендітний, дуже крихкий і нестійкий режим припинення вогню. І я дуже скептично ставлюся до цього припинення вогню».

Щоб забезпечити реальний мир, а не на папері, прем’єр-міністр України закликав світ до «короткострокових та швидких рішень»:

«Можна сказати, що Росію не хвилюють санкції. Це неправда. Може, санкції їх і не хвилюють, російський рубль, який падає, їх насправді дуже турбує, плачучі російські золотовалютні резерви, зростаюча російська інфляція. Санкції - це ефективний важіль, але у середньо та довготерміновій перспективи. А нам потрібні зараз короткострокові та швидкі рішення».

На думку глави українського уряду, участь Сполучених Штатів Америки у переговорах з Росією могла б змінити ситуацію:

«Кращий спосіб отримати мир – це коли США, ЄС, Україна і Росія сядуть за один стіл переговорів. У іншому випадку, якщо ми маємо прямі переговори з Російською Федерацією, вони спробують зробити все, щоб переграти нас. Остаточна мета президента Росії – отримати ще один заморожений конфлікт в Європі, щоб тримати нас у своїх руках».

Рада Безпеки ООН неодноразово збиралась для обговоренні конфлікту в Україні, де члени організації засуджували дії Росії, утім офіційно жодних заходів проти Росії не було ухвалено через російське право вето в якості постійного члена Ради. У засіданні 69-ї сесії Генасамблеї ООН президент Путін – як і його український колега Порошенко, не брали участі. Та Арсеній Яценюк все ж звернувся до президента Росії з-за міжнародної трибуни Організації Об’єднаних націй:

«Пане Путіне, ви можете виграти боротьбу проти нашого війська. Але ви ніколи не виграєте боротьбу проти нації, об’єднаної української нації. І допоможи нам Боже».

Дивіться також: Україна стала центральною темою промови Обами

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

XS
SM
MD
LG