Спеціальні потреби

Яценюк Путіну: Ви ніколи не переможете в боротьбі з об’єднаною українською нацією!


Арсеній Яценюк

Ситуація в Україні та російська агресія опинилися серед головних тем засідання 69-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН. Виступаючи перед світовими лідерами прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк закликав міжнародну спільноту не знімати санкцій проти Росії, допоки Україна не поверне контроль над своєю територією, включаючи Крим. Він наголосив на необхідності активних дій у Європі та США, а також звернувся до Володимира Путіна.

На сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку прем’єр-міністр України вкотре закликав Росію відвести свої війська з території Східної України, «припинити забезпечення проросійських терористів» та почати «реальні переговори»:

«Ми – країна, що хоче миру. Але нелегко досягнути якоїсь мирної угоди під дулом пістолета, зробленого в Росії».

Арсеній Яценюк висловив також велике недовір’я нинішньому так званому перемир’ю в Україні, відповідаючи на питання американських дипломатів та журналістів у Раді з міжнародних відносин у Нью-Йорку:

«Я дійсно стурбований майбутнім своєї країни, майбутнім Європейського Союзу, майбутнім усієї Європи. Ми розуміємо, що не тільки Україна, але Європа і весь світ зіткнулися з глобальним викликом безпеки. Ми маємо дуже тендітний, дуже крихкий і нестійкий режим припинення вогню. І я дуже скептично ставлюся до цього припинення вогню».

Щоб забезпечити реальний мир, а не на папері, прем’єр-міністр України закликав світ до «короткострокових та швидких рішень»:

«Можна сказати, що Росію не хвилюють санкції. Це неправда. Може, санкції їх і не хвилюють, російський рубль, який падає, їх насправді дуже турбує, плачучі російські золотовалютні резерви, зростаюча російська інфляція. Санкції - це ефективний важіль, але у середньо та довготерміновій перспективи. А нам потрібні зараз короткострокові та швидкі рішення».

На думку глави українського уряду, участь Сполучених Штатів Америки у переговорах з Росією могла б змінити ситуацію:

«Кращий спосіб отримати мир – це коли США, ЄС, Україна і Росія сядуть за один стіл переговорів. У іншому випадку, якщо ми маємо прямі переговори з Російською Федерацією, вони спробують зробити все, щоб переграти нас. Остаточна мета президента Росії – отримати ще один заморожений конфлікт в Європі, щоб тримати нас у своїх руках».

Рада Безпеки ООН неодноразово збиралась для обговоренні конфлікту в Україні, де члени організації засуджували дії Росії, утім офіційно жодних заходів проти Росії не було ухвалено через російське право вето в якості постійного члена Ради. У засіданні 69-ї сесії Генасамблеї ООН президент Путін – як і його український колега Порошенко, не брали участі. Та Арсеній Яценюк все ж звернувся до президента Росії з-за міжнародної трибуни Організації Об’єднаних націй:

«Пане Путіне, ви можете виграти боротьбу проти нашого війська. Але ви ніколи не виграєте боротьбу проти нації, об’єднаної української нації. І допоможи нам Боже».

Дивіться також: Україна стала центральною темою промови Обами

  • 16x9 Image

    Ярина Матвійчук

    Приєдналася до команди «Голосу Америки» у 2014 році. Перед тим працювала в американському журналі National Geographic та на «Радіо Свобода» ведучою та редактором програми «Ранкова Свобода». У Києві волонтерила на «Радіо Марія» та в кіностудії Cinema House Group, у Гавані доглядала за хворими українськими дітьми в рамках проекту «Україна – Куба». Своїм найбільшим хобі вважає 3-річну доньку Марійку та подорожі з родиною. Розповідає, що любить книжки і поважає добре почуття гумору. Рецептом свого життя називає «Похвалу глупоті» Е. Роттердамського. Мріє покататися на всіх видах транспорту та спробувати їжу різних народів світу.

Показати коментарі (6)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG