Спеціальні потреби

Петреус: іранські виплати грошей афганському уряду – нещирі


Петреус: іранські виплати грошей афганському уряду – нещирі

Верховний командувач американських і НАТОвських військ в Афганістані заявив, що іранські виплати готівкою афганському уряду «нещирі», коли Тегеран також фінансує Талібан. Генерал Дейвид Петреус заявив у п’ятницю Перській службі Голосу Америки, що іранська діяльність сповнена конфліктів, коли, постачаючи фінанси афганському уряду, з другого боку він підриває цей уряд допомогою тим, хто створює проблеми безпеки в країні.

Генерал Петреус заявив, що підхід Іран завжди був сповнений суперечливостей. Він порівняв ситуацію до зусиль Ірану в Іраку, які він назвав «смертельними і нищівними».

У вівторок Іран підтвердив, що вже роками він надсилає готівку урядові Афганістану, кажучи, що ці кошти призначені на відбудову Афганістану.

У понеділок президент Афганістану Гамід Карзай заявив, що його офіс отримав «мішки з грішми» від Ірану, які він охарактеризував як такі, що не відрізняються від грошей, які він їх отримав від інших країн, у цьому числі від Сполучених Штатів.

Генерал Петреус сказав, що президент Карзай був «відвертим» у своїй заяві про гроші від Ірану, і додав, що йдеться про дуже малу суму в порівнянні з допомогою, яку він отримує від США та інших країн.

XS
SM
MD
LG