Спеціальні потреби

Пілоти Таскіґі подолали расову дискримінацію у збройних силах США


У лютому у Сполучених Штатах відзначають історію афроамериканців. Саме 1 лютого 1865-го року Конгрес США прийняв 13 поправку до Конституції, яка заборонила рабство. Однак пройшло багато років, поки в країні припинилась дискримінація чорношкірих. Так, ще під час Другої світової війни, відносно нещодавно в історичному контексті, у збройних силах США існувало расове розмежування. Ліквідувати його допомогла мужня служба чорношкірих пілотів загону Таскіґі, які проклали дорогу до військової авіації афроамериканцям. Щоправда у наш час, бажаючих скористатися їх здобутками, надзвичайно мало.

Подвиги льотчиків Таскіґі, легендарного ескадрону чорношкірих пілотів, ще донедавна залишались маловідомими широкому загалу американців. Інформація про них залишалась великою таємницею у США. Незважаючи на замовчування, Беверлі Данжін, та інші члени загону Таскіґі, зруйнували расовий бар’єр у збройних силах США. Їх подвиги надихнули таких людей, як капітан Кеньята Раффін зробити військову кар’єру:

«Я поклявся жити і прагнути стати найкращим, у спосіб в який це робили вони».

Після закінчення Академії військово-повітряних сил США Раффін став пілотом-винищувачем. Під час місії до Іраку, доля розподілила його до загону, членами якого під час Другої світової були саме перші чорношкірі пілоти.

«Я приземлився на базі Балад в Іраку. Там базувалось 332-ге крило, яка є прямим наступником 332-ої бойової групи Таскіґі. Тож, я став членом загону до якого належали пілоти Таскіґі», – розповідає Кеньята Раффін.

Щоправда, Кеньята був єдиним чорношкірим пілотом у загоні з легендарними афро-американськими традиціями.

Загалом на сьогодні у збройних силах США служить лише 45 чорношкірих пілотів-винищувачів. Це складає менше ніж 1,5% від загальної кількості. У часи Другої світової, інститут Таскіґі в Алабамі підготував майже тисячу пілотів афро-американців.

«Це жахлива статистика, особливо якщо врахувати, що ми прагнемо представляти наше суспільство, в якому чорношкірі складають 10-12% загального населення», – каже капітан Кеньята Раффін.

Корень проблеми пілот бачить у масовій культурі:

«Проблема в тому, що про цю професію мало говорять. Преса розповідає про баскетболістів, футболістів або реп-співаків, і нічого не говорить про таких людей як пілоти Таскіґі, які прагнули до досконалості, виявляли характер та професіоналізм».

Тож Раффін не даремно приїхав до Чикаго на презентацію фільму про пілотів Таскіґі «Червоні хвости», що вийшов на екрани у січні. Після перегляду він ділився з молоддю своїм досвідом сучасного пілота-винищувача. У своїх виступах він часто цитує першого чотиризіркового генерала афро-американця Деніела Джеймса:

«Він говорить: «Сила досконалості непереборна. На неї завжди є попит, і ніхто не переймається її кольором». І це дійсно так».

Чому відповідає і гасло американської авіації «Aim High», – «Став високу мету».

XS
SM
MD
LG