Спеціальні потреби

Баскетболістки США боротимуться за п’яту золоту медаль у Лондоні


До літніх Олімпійських ігор у Лондоні залишились лічені тижні. У змаганнях з баскетболу чотири рази поспіль світову першість здобувала команда США. Тренер команди каже, що будь-яка інша нагорода, аніж золото, розцінюватиметься як поразка.

«Я треную найкращих гравців. І наша мета – виграти золоту медаль. Ми не будемо задоволені сріблом. Якщо не буде золота, не буде параду».
Джіно Аріема
Майя Мур має, чим пишатися. У своєму першому сезоні як професійний гравець, минулого року вона допомогла здобути першу перемогу команді «Мінесота Линкс» у змаганнях жіночої баскетбольної ліги США. Після цього вона долучилась до іспанської команди «Рос Касарес», яка, відтак, здобула першість у країні і в Європейській лізі. Однак, перш ніж її ім’я стало відомим у світі спорту, Майя грала у команді «Юкон» Університету у Коннектикуті. У двох сезонах у 2009-2010-му роках ця команда не мала собі рівних на баскетбольній площадці у США. Сьогодні Мур та ще п’ятеро колишніх гравців «Юкону» входять у склад команди, яка боротиметься за олімпійське золото у Лондоні.

Команду США готуватиме до Олімпіади тренер «Юкону» Джіно Аріема, який став тренером «Юкону» у 1985-му році. З цього часу команда здобула сім національних перемог і тримала світову першість упродовж чотирьох сезонів, які закінчувались парадами на їхню честь та прийомами у Білому домі.

Аріема каже, п’яте олімпійське золото поспіль мотивує гравців повністю розкрити свій потенціал. Тренер додає, якщо команді не дістанеться найвища нагорода, це буде великою поразкою:

«Я треную найкращих гравців. І наша мета – виграти золоту медаль. Ми не будемо задоволені сріблом. Якщо не буде золота, не буде параду».

Майя Мур каже, що конкуренція серед гравців, високі очікування, та можливість позмагатися із найкращими баскетболістками світу лише додає їй запалу перед Олімпіадою у Лондоні.
XS
SM
MD
LG