Спеціальні потреби

США і Китай зуміли дещо послабити економічне напруження


США і Китай зуміли дещо послабити економічне напруження

Під час зустрічі у Пекіні чільні представники Сполучених Штатів і Китаю, хоч і порозумілись у справі зменшення взаємного економічного напруження, але не досягнули явного поступу щодо послаблення валютної суперечки поміж ними.

В результаті дводенних переговорів з делегацією США, китайські посадовці розглянути занепокоєння американської сторони щодо китайської практики підтримки технологічних компаній в самому Китаї.

Вашингтон каже, що така політика обмежує доступ іноземних компаній до привабливих прибутками китайських ринків.

Міністр фінансів США Тімоті Гайтнер сказав під час зустрічі з групою китайських студентів, що адміністрація президента Обами працює над зменшенням бюджетного дефіциту США щодо обсягу національного виробництва.

Уряд США має найбільшу заборгованість з Китаєм, який закликає Вашингтон уникати в американській фінансовій політиці механізмів, що могли б послабити його державну валюту.

Американські законодавці і бізнесмени віддавна звинувачують Китай у штучному заниженні вартості юаня, що робить китайський експорт дешевшим на світових ринках і є одною з причин великого дефіциту США у двосторонній торгівлі з Китаєм.

Президент КНР Гу Цзіньтао заявив на початку переговорів, що його уряд працює над валютною реформою, але такими темпами, що йому відповідають.

XS
SM
MD
LG